Pazartesi, 27 Haziran 2022
Yetim Çocuklar için Bir Dizi Etkinlik Düzenlendi

Yetim Çocuklar için Bir Dizi Etkinlik Düzenlendi Öne Çıkarılmış

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ve Avrupa Yardım Vakfı, düzenledikleri gezi ve ziyaret organizasyonlarıyla kutsal emanetlerimiz olan yetimlere unutulmaz anlar yaşatıyor.

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile düzenlenen organizasyonla yaklaşık 100 kişiden oluşan yetim aile gurubu önce Rumkale’ye gezi düzenledi. Avrupa Yardım Vakfı’ndan eğitim bursu alan yetim çocukların ve ailelerinin katıldığı etkinlikte Fırat Nehri’nde feribot turuna çıkıldı. Eşsiz doğa manzarası eşliğinde Fırat Nehri’nin serin esintisinde tura katılan yetimler gönüllerince eğlendiler.

Bir diğer organizasyon ise Gaziantep Hayvanat Bahçesine düzenledi. 18 Kasım Perşembe günü düzenlenen etkinlikte hayvanat bahçesini gezen yetim çocuklar arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.

Gezinin ardından topluca Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni ziyaret eden yetimlere burada yemek ikramı yapıldı. Ardından vakıf başkanı Turgay Aldemir’i ziyaret eden yetimler, burada başkanla muhabbet ederek vakıf çalışmalarıyla ilgili sorular sordular. Ziyarette yetim çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. Yetim çocukların ziyareti vakıf önünde çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow