Cuma, 23 Şubat 2024
 Mozaik Kadın Derneğinde Tematik Okumalar Programları Devam Ediyor

 Mozaik Kadın Derneğinde Tematik Okumalar Programları Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Akadder Tematik Okumalar programının Gaziantep temsilciliği, Mozaik Kadın Derneğinde iki haftada bir gerçekleştirilen Tefsir Okumaları, haftalık Meal Okumaları ve Çocuk Eğitimi Okumaları programları Bülbülzade Vakfımızda gerçekleşti.

Bu haftaki Tefsir Okumaları'nda, Kuran'da Yahudilik konusunun ikinci bölümü ele alındı. İsrailoğulları'nın Kuran'da sıkça anılmasının nedenleri, Siyonizm, antisemitizm gibi kavramlar ve İsrailoğulları'nın özellikleri üzerinde duruldu. Ayrıca, Kuran'da İsrailoğullarına yönelik eleştirilerin günümüz bağlamında değerlendirilmesi konusu işlendi.

Meal Okumaları'nda ise Kur'an-ı Kerim'in 7. cüzü, Maide Suresi'nin son ayetlerinden başlayarak En'âm Suresi'nin ilk 111 ayeti katılımcılarla birlikte okundu ve üzerinde tartışıldı.

Çocuk Eğitimi Okumaları kapsamında ise, Tuğba Coşkuner'in "Her Ebeveyn Kendisinin Çocuğudur" kitabı incelendi. Ebeveynlere, çocuklarına yaklaşımları konusunda farkındalık kazandırıldı ve modern ebeveynlik üzerine değerli bilgiler paylaşıldı.


Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow