Cumartesi, 09 Aralık 2023
Anadolu Kadın ve Aile Derneği Çalıştayı Başladı.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği Çalıştayı Başladı. Öne Çıkarılmış

Anadolu Kadın ve Aile Derneği’nin yeni dönem çalıştayı AKADDER Başkanı Rabia Aldemir, yönetim kurulu üyeleri ve davetlilerin katılımıyla Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te Başladı.

Davut Özgül Konferans Salonu’nda kahvaltıyla başlayan programda açılış konuşmasını AKADDER Başkanı Rabia ALDEMİR ‘‘Yeni Normal’’ başlıklı sunumuyla yaptı. Aldemir’in konuşmasından satır başları ise şöyle; Yeni bir normallik inşa ediyoruz, Renetha Avilla’nın dediği gibi “Birbirimizle hiç olmadığımız kadar irtibatlıyız.” Mesafenin irtibatsızlık olmadığını kovid bize öğretti. Bizi bir araya getiren; insanı ve kendimizi var olduğumuz durumdan daha iyi yapma arzusudur. Hayatımızı, yaşam tarzımızı tek kendimize veya maddi gelişime odaklanan bir tarz değil; insanlığın hizmetine adanarak yaşıyoruz. Biz çok uçlara gitmeden, hayatı bir alacaklı gibi değil bir borçlu, bir verecekli gibi yaşamaya çalışıyoruz. Hayatın başka türlü de olabileceğinin ihtimalini unutmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz insanların inandıkları değerler ile aralarındaki engelleri kaldırmaya daha çok çalışmalıyız. Ben kimim, neyi temsil ediyorum gibi bilinçli tercihleri ancak özgür kişiler yapar. Kendi kararlılığımız, kendi adımlarımız bizi güçlendirir. Verdiği sözün iman ile beraber salih amel işlemeyi gerektirdiğinin bilincinde olan kişi, kendiliğinden etkin bir şekilde iyilik hareketine katılır. 

Konuşmanın ardından çalıştay ‘Eğitim Koordinatörlüğü’, ‘Ar-Ge Koordinatörlüğü’, ‘Medya Koordinatörlüğü’ ve Eke Koordinatörlüğü başlıklı atölye çalışmaları ile devam ediyor.

Program 12-13 Şubat tarihleri boyunca devam edecek.  

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow