Pazartesi, 28 Kasım 2022
Rabia Aldemir Ülke TV’de “İnce Fikir” Programına Konuk Oldu

Rabia Aldemir Ülke TV’de “İnce Fikir” Programına Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir, 29 Kasım Pazar günü Ülke TV de canlı olarak yayınlanan “İnce Fikir” programına konuk olarak soruları yanıtladı.

Gazeteci Fadime Özkan ve AK Parti Milletvekili Avukat Özlem Zengin tarafından sunulan programda “Süreklilik ve Değişim Ekseninde Aile Olmak” kitabı üzerinde duruldu.

Rabia Aldemir programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Biz yaşadığımız ortamda, bulunduğumuz yerlerde Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) ailesi olarak, Anadolu Platformu olarak birçok şehirde faaliyet gösteriyoruz. Bulunduğumuz yerlerde de karşılaştığımız sorunlara yönelik her birimiz bir taraftan bir şeyler yapmak istiyoruz. Ailenin kendiliğinden, doğal şartlarda değişimi, köylerden kentlere gelinmesi, ortamın değişmesi, artık kadınların eğitim alması, çalışmak durumunda olması, dışarıda olması birçok alanda değişimlerle beraber sivil topluma olan ihtiyaç da artıyor. Çünkü o geniş aile daha önceden herkesin birlikte yetiştirdiği çocuklar yok artık. Dayılar, halalar, teyzeler onların olmadığı bir ortamda bir anne babanın bir çocuğu yetiştirmesi çok zor bir şey. Bu durumda biz sivil toplum olarak, bu işle ilgilenen insanlar olarak neler yapabiliriz? Bu değişimi olumlu bir şekilde nasıl evirebiliriz? Bütün şehirlerden arkadaşlarımızın sorularını, sorunlarını toparlayarak büyük bir dosya oluşturduk. Sonra onları bu alanda en iyi çalışmalar yapan, yazan kişilerden alalım ki daha etkili bir çözüm olsun. Kitabın hikâyesi böyle oluştu” dedi.

Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Hayır Çarşımıza Destek Olan Yetim Anneleri Kahvaltıda Buluştu

  Vakıf genel merkezimizde geçtiğimiz günlerde düzenlenen Hayır Çarşısı ve Bahar şenliklerimize gönüllü olarak katılan yetim annelerine yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

  Vakfımızın her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Hayır Çarşısı ve Bahar Şenlikleri bu yıl 3-4-5 Haziran tarihlerinde Masal Park’ta gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Bahar Şenliklerimize birçok yetim ailemiz maddi ve manevi destekte bulundu. Bahar şenliklerimize katılan gönüllülerimiz arasında yer alan yetim annelerimize verdikleri destekten dolayı vakıf merkezimizde teşekkür programı düzenlendi. Düzenlene programda konuşan Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, Yetim annelerine Hayır Çarşısına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Aldemir gerçekleştirdiği konuşmada iyilik yapmanın önemine değinerek, “Yüce Allah, Kur’an Kerim’de iyilik yapmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere söylüyor. Bizde bu düşüncelerle oturduk istişareler gerçekleştirdik ve Bülbülzade Vakfını kurmaya karar verdik. Vakfımızı kurduktan sonra biz Türkiye genelinde çalışmalar yapan Mozaikder ve AKADDER’i kurduk. Yaklaşık 30 ayrı noktada temsilciliğimiz var. Temsilciliklerimizde kadın arkadaşlarımız ile bir araya geldiğimiz zaman biz ne yapabiliriz diye sürekli konuştu. Daha sonra itilmiş, aşağılanmış, elinden hakkı alınmış, mazlum bırakılmış kim varsa onlara yardım etmek için çabaladık. Bizim yaptığımız tüm çalışmalar ayet ve hadislerden yola çıkarak yapılmış çalışmalar. Bizler sizinle birlikte bir Salih amel gerçekleştiriyoruz. O yüzden sizlere minnettarız. Biz ne yapıyorsak hep birlikte ve beraber yapıyoruz. Yaptığımız işeri birbirimizden güç alarak yapıyoruz” diye konuştu.

  Gerçekleştirilen organizasyona katılan yetim anneleri vakfımızın gerçekleştirdiği çalışmalardan oldukça memnun olduklarını belirterek birlik ve beraberlik içerisinde yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.  

   

 • Tarık Buğra’nın Küçük Ağa kitabı tahlil edildi

  Mozaik Kadın ve Aile Derneği tarafından düzenlenen kitap tahlili programında Tarık Buğra’nın Küçük Ağa kitabı tahlil edildi.

  Moderatörlüğünü Hanife Demir’in yaptığı programda kitabın sunumunu Merve Aksoy yaptı. 12 Mart Cumartesi günü Davut Özgül Konferans Salonu’nda yapılan programa çok sayıda davetli katıldı. İnteraktif bir şekilde sunumunu gerçekleştiren Merve Aksoy, katılımcılardan gelen sorulara da yanıt verdi. Program yapılan ikramların ardından sona erdi.

   

   

   
 • Mozaikder “Diriliş Neslinin Amentüsü”nü Tahlil Etti

  Mozaik Kadın ve Aile Derneği, üstat Sezai Karakoç’un “Diriliş Neslinin Amentüsü” kitabını tahlil etti.

  Kitabın tahlili; Zehra Bora, Sümeyye Önder ve Meryem Aşkar tarafından yapıldı. 5 Şubat Cumartesi günü Davut Özgül Konferans Salonu’nda yapılan programa çok sayıda Mozaikder üyesi ve davetli katıldı. Konuşmacılar tarafından interaktif bir şekilde tahlili gerçekleştiren kitabın sunumunun ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

  Program yapılan ikramların ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow