İyilikder ve Sempati Kolejinden Yemen'e Yardım Eli

İyilikder ve Sempati Kolejinden Yemen'e Yardım Eli Öne Çıkarılmış

İyilikder ve Sempati Koleji, Yemen’e yardım kampanyası kapsamında nakdi yardım toplamak amacıyla gıda kermesi düzenledi.

İyilikder Gaziantep Şubesi ve Sempati Koleji Okul Aile Birliği tarafından Yemen’e yardım kampanyası kapsamında nakdi yardım toplamak amacıyla gıda kermesi düzenledi. 26 Aralık Çarşamba günü Sempati Koleji avlusunda düzenlenen gıda kermesinde Sempati Koleji Okul Aile Birliğinden öğrenci velilerinin hazırladığı yöresel yemekler geliri Yemen’e bağışlanmak üzere öğrenciler tarafından satıldı. Gıda kermesine öğrenci velileri,  öğretmenler, öğrenciler ve yöre eşrafı büyük ilgi gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sempati Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Albayram; “Okul aile birliğimizin ve öğrencilerimizin bu etkinliğe katılması bizi çok mutlu etti. Burumuzun dibindeki bir yerde çocuklar açıktan ölürken buna bizim duyarsız kalmamız söz konusu olamazdı. Gençlerimizin, çocuklarımızın buna duyarlılık göstermesi bizi gerçekten mutlu etti” dedi.

Sempati Koleji Müdürü Sema Öğücü de; “Sempati Koleji Anadolu ve Fen Lisesi olarak, İyilikder, Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkâmil Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Yemen’e yardım kermesimizi gerçekleştirdik. Bizi bu organizasyonun içinde bulunduran tüm paydaşlarımıza, okul aile birliğimize, öğrencilerimize, ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Okul sadece akademik bir kurum değil, aydı zamanda çocukların manevi duygularla doldurulması gereken bir yer olduğunu düşündüğümüz için bu etkinliğin içinde olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

İyilikder Gaziantep Şube Başkanı talip Çelik ise; “bu manzarayı gördüğümüzde gerçekten duygulanıyoruz. Bizim insanımızın merhameti, bizim insanımızın duyarlılığı, bizim gençlerimizin yapacakları çok işler olduğunu bize gösterdi. Bu ortamı bize sağladığından dolayı Sempati Koleji Anadolu ve Fen Lisesi yönetimine ve okul aile birliğine teşekkür ediyoruz” dedi.

Gıda kermesi sonunda toplanan nakdi yardımlar Yemen’e ulaştırılmak üzere İyilikder’e teslim edildi.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İyilikder’den Bin Aileye Gıda Paketi

  İyilikder Gaziantep Şubesi, Uluslararası İslami Yardımlaşma Derneği (ULİSYAR) işbirliği ile Gaziantep’te 1000 adet gıda paketi dağıttı.

  İyilikder Gaziantep Şubesi, Uluslararası İslami Yardımlaşma Derneği (ULİSYAR) işbirliği ile 23 Mayıs Cuma günü Gaziantep’deki ihtiyaç sahiplerine 1000 adet gıda paketi dağıttı. İyilikder Mütercim Asım Yardım Merkezinde yapılan yardım dağıtımına İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı, İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip, Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir ve gönüllüler katıldı.

  Yardım organizasyonu hakkında bilgi veren İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, ihtiyaç sahiplerinin tamamına milliyetlerini gözetmeden yardım yaptıklarını belirtti. Çelik, Geleneksel ramazan yardımlarında binlerce çocuğa bayramlık elbise yardımı yaptıklarını da sözlerine ekledi.

  Gıda paketlerinin içersinde; pirinç, bulgur, mercimek, yağ, salça, çay ve şeker bulunuyor. Gıda paketinin ağırlığı 23 kilogramı buluyor.

 • İyilikder’in Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı

  İyilikder’in geleneksel hale getirdiği Ramazan yardımları 15 Mayıs tarihinde Gaziantep İyilik Koordinasyon Merkezinde Başladı.

  1994 yılında başlayan ve kesintisiz olarak 25 yıldır devam eden ramazan yardımları İyilikder’in “Bir Çocukta Siz Giydirin” sloganıyla devam ediyor. İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) tarafından Ramazan Bayramı öncesi binlerce aileye kıyafet yardımı yapılıyor.

  Aile tespitleri yapılan ve randevu verilen aileler İyilik Koordinasyon Merkezine gelerek yardım mağazasından alışveriş yaparmışçasına kendi kıyafetlerini beğenerek alıyorlar. Çocuklar mağazaya gelmeden önce abi ve ablalarıyla çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya eğleniyorlar. Yüz boyama da etkinliklerde çocuklara çeşitli hediyeler veriliyor.

  Oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen çocuklar daha sonra ebeveynleriyle yardım mağazasına alınıyor. Burada ailenin tüm bireylerine kıyafet ve ayakkabı veriliyor. Kıyafet ve ayakkabıları herkes kendi isteğine göre seçip alıyor.

  İyilikder gönüllüsü Elif Aksu, yardımlar dolayısıyla yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı öncesi aileleri mutlu etmeye çalıştıklarını söyledi.

  Yardım öncesi ailelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini hatırlatan Aksu, ailelerin sorunlarını dinleyerek, çözümler üretmeye çalıştıklarını ifade etti. Aksu, çocukların kendilerini alışverişe gelmiş gibi hissetmelerini sağlamak istediklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

  "Kıyafet dağıtımında özellikle çocuklar çok sevinçli oluyor. Onları mutlu etmek için oyunlar oynayarak, hediyeler dağıtıyoruz. Sonrasında sanki aileleriyle alışverişe gelmiş gibi hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz. İstedikleri kıyafetleri alıyorlar. Onları böyle görünce biz de çok mutlu oluyoruz. Elimizden geldiğince insanların hayatına dokunmaya çalışıyoruz" dedi.

  Günde ortalama 70 ailenin alındığı yardımlar 31 Mayıs'a kadar sürecek.

 • İyilik Eli Her Yerde Mazlumlara Uzanıyor

  İyilikder, Ramazan ayı içerisinde Kuzey Suriye’de yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

  İyilikder gönüllüleri kadirşinas Anadolu insanının katkılarıyla, Fırat Kalkanı Harekâtıyla özgürlüğüne kavuşan Kuzey Suriye’de yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Ramazan dolayısıyla özellikle çadır kentlerde ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine temel gıda maddelerinden oluşan gıda kolileri dağıtan İyilikder gönüllüleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kolilerde temel gıda maddeleri ve süt yer alıyor.

  İyilikder tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada Ramazan ayı içerisinde mazlum insanlara yardımların artarak devam edeceği vurgulandı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız