Bakan Kasapoğlu Vakfımızı Ziyaret Etti

Bakan Kasapoğlu Vakfımızı Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet 12 Ocak Cumartesi günü vakfımızı ziyaret ederek eğitim ve hizmet merkezimizi gezdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Nejat Koçer ve Mehmet Erdoğan, Şahinbey İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil İlçe Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve beraberindeki heyet 12 Ocak Cumartesi günü vakfımızı ziyaret etti. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve mütevelli heyeti tarafından karşılanan bakan Kasapoğlu’na Türk ve Suriyeli öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi.

Ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezini gezen bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk önce İstikrar Spor Kulübü tesislerini gezdi. Burada İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol tarafından kulübün faaliyetleri hakkında bilgilendirilen Kasapoğlu’na Mırra Kahvesi ikram edildi. Ardından Katre Sanat Merkezinde kursları gezen ve hocalardan bilgi alan bakan Kasapoğlu, kursiyer öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla hasbihal etti.

Katre Sanat Merkezi’nden sonra Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni geçen bakan Kasapoğlu’na Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu tarafından kurumun faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nde ilk olarak Fecr Radyo’ya gelen bakan Kasapoğlu, radyonun yayınları hakkında bilgi alarak Canlı yayına konuk. Ardından Ortadoğu Medya İletişim Merkezi TV Stüdyosuna geçen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, burada stüdyo hakkında bilgi aldı. TV stüdyosunda TRT Avaz’a çekilen Muharcirler belgeseli ve TRT Kurdî’ye çekilen Renas programı hakkında detaylı bilgiler verildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gezinin ardından toplantı salonuna geçerek Bülbülzade Vakfı’nın çalışmalarıyla ilgili vakıf başkanı Turgay Aldemir tarafından verilen brifinge katıldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Şehit Cuma Akıl Anadolu İHL'den Vakfımıza Ziyaret

  Şehit Cuma Akıl Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan heyet 15 Ocak Salı günü vakfımızı ziyaret etti.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Renkler ve Sesler projesi kapsamında okullarında internet radyosu kuran ve 10 haftalık radyoculuk eğitimi alan 50 öğrenci, İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Celal Er ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Ömer Faruk Kavuncu öncülüğünde vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette Ortadoğu Medya İletişim Merkezini gezen öğrencilere yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

  Öğrenciler daha sonra Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu ile radyo yayıncılığı ve medya sektörü üzerine söyleşi gerçekleştirildi. Ziyaret söyleşinin ardından sona erdi.

 • Bakan Kasapoğlu Vakfımızın Çalışmalarını İlgi ile Dinledi

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet 12 Ocak Cumartesi günü vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Nejat Koçer ve Mehmet Erdoğan, Şahinbey İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil İlçe Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve beraberindeki heyet 12 Ocak Cumartesi günü vakfımızı ziyaret etti. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve mütevelli heyeti tarafından karşılanan bakan Kasapoğlu’na vakfımızın çalışmaları hakkında bilgi verildi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir tarafından verilen brifingde; Anadolu öğrenci birliği, Evde Karakter Eğitimi (EKE), yetim, medya, spor, sanat, fikir, edebiyat, Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), kitap kafeler, kadınlar, öğretmenler ve Suriye çalışmalarıyla ilgili bilgiler yer aldı.

  Turgay Aldemir sunumuna Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı hakkında bilgi vererek başladı.  Aldemir, Gaziantep-Kahramanmaraş kara yolunun 32. km’sinde 250 dönüm arazi üzerinde bulunan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı’nın Anteb’i işgale gelen Fransız kuvvetleri ile ilk çatışmanın çıktığı yerde verilen şehitlerin misyonunu diri tutmak için oluşturulduğunu, 2008 yılında hizmete açılan ormana bugüne kadar 30 bin fidanın dikildiğini söyledi.

  Anadolu Öğrenci Birliğinin bir öğrenci çalışması olduğunu ve üniversite ve ortaöğretim birimlerinden oluştuğunu belirten Aldemir; “Anadolu Öğrenci Birliği tevhid, ahlak, kardeşlik, adalet ve özgürlük temelinde bir mücadeleyi benimsemiştir. Geçmişine duyarlı, geleceği öngören, geleneğin insanı yücelten değerlerinin takipçisi, bağnazlıktan uzak, erdemin ve insanlık birikiminin vicdanı olmaya namzet, sadece Anadolu’da değil tüm yeryüzü coğrafyasındaki gelişmelere karşı duyarlı, sözü ve davası olan bir gençlik hareketidir” dedi.

  Aldemir ayrıca; Türkiye geneli istişare kampları, bölge kampları, kardeşlik sofrası çalışması, yeryüzü gençlik temasıyla dünyanın 53 ülkesinden öğrencilerin katılımıyla gerekleştirilen uluslararası öğrenci buluşmaları ve öğrenci hasbihal oturumlarından bahsetti.

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim birimi başkanı Adem Er’de bakan Kasapoğlu’na ortaöğretim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  Turgay Aldemir sunumun devamında Fidan Kitap Kafe ve Farabi Kitap Kafe projelerinden bahsederken,  Gençliğin Kalemi ve Arapça, Türkçe ve İngilizce olarak üç dilde yayımlanan Hemhal Dergisi hakkında da bilgiler verdi.

  Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Canan Yılmaz ise EKE’nin Gaziantep genelinden, vakıf çevresinden ve yetim komisyonumuzdaki 1 ila 4. sınıflar arasındaki çocuklara hem değerler eğitimi hem de okul derslerine başarı sağlamaları için akademik eğitim verdiğini dile getirdi. EKE’nin Türkçe Arapça ve Kürtçe yayımlanan eğitim setleri inceleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu danışmanına yayınlarla ilgili çalışma yapması konusunda talimat verdi.

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) başkanı Mehmet Ali Eminoğlu ise BEKAM’ın atölye çalışmaları, Suriyelilere yönelik uyum çalışları, araştırma ve eğitim çalışmaları ilgili bilgi verdi. Eminoğlu,  bir düşünce kuruluşu olan BEKAM’ın yayınlarını Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak yayımladığını da sözlerine ekledi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir sunumunun devamına İşrak Gazetesi ile devam etti. Aldemir, Türkiyeli ve Suriyeli yazarlar tarafından çıkarılan İşrak Gazetesi’nin üç temel etrafında yayın hayatına devam ettiğini belirterek, bu temellerin; bu topraklarda yüz yıl önce var olanların hukuku korumak, hiçbir emperyalist odakla iş tutulmamak ve herkesin mal, can, akıl, nesil, din emniyeti korumak olduğunu söyledi. Turgay Aldemir İşrak Gazetesi’nde Marunî, Dürzî, solcu, sağcı, İslamcı yazarların bu temeller etrafında yazdığını belirtti.

  Aldemir Suriyelilerin entelektüel hayatına katkıda bulunmak için 50’ye yakın kitap tercüme ettiklerini belirterek, Aliya İzzetbegoviç’ten Tolstoy’a kadar birçok yazarın kitapların kitaplarını Arapçaya kazandırdıklarının altını çizdi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir Bakan Kasapoğlu’na Anadolu buluşmalarının kitaplarını takdim ederek bu sempozyumların; 2007 yılında Değer Merkezli Kurumsallaşma, 2008 yılında Eğitim ve Sivil Toplum, 2009 yılında Erdemli Toplum, 2010 yılında Medeniyet Tasavvurumuz, 2011 yılında Gençlik ve Gelecek, 2012 yılında İnsanlığın Adalet ve Özgürlük Arayışı, 2013 yılında Değişen Dünya ve İslam, 2014 yılında Siyaset Ahlak ve Cemaatler, 2015 yılında Yüz Yıllık Muhasebe ve Yeniden İnşa, 2016 yılında İslam Dünyasının Temel Sorunları, 2017 yılında İslam Dünyasında Güncel Sorunlar ve Çözümleri, 2018 yılında ise İslam Dünyası Birliktelik Modeli & Gelecek Perspektifi olduğunu sözlerine ekledi.

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet ise Yetim Komisyonunu tanıtmak için şu ifadelere yer verdi; “biz çocuklara çevre edindirmek için çalışıyoruz. İlk başta Evde Karakter Eğitimi Komisyonu ile birlikte çalışıyoruz. Sonrasında ortaöğretim komisyonu ile devam ediyoruz. Şuan üç belediye ile birlikte organize olarak çalışıyoruz. Yetimlerimize değerler eğitimi dersleri ve akademik dersler veriyoruz. Ayrıca yetim annelerine meslek edindirme çalışmaları yapıyoruz” dedi.

  Suriye çalışmalarıyla ilgili söz alan Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir ise; “Suriye’de STK çalışmalarını bilmiyorduk. Buraya geldik sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını öğrendik. Eğitimde olsun sportif faaliyetlerde olsun Bülbülzade Vakfı ile ortak faaliyetler yürütüyoruz” dedi.

  Aldemir sunumunun sonunda okullarda spor derslerinin icra edilmesi, uluslararası öğrencilerin sahiplenilmesi, KYK’ya seçilen idarecilerde ehliyet ve liyakate dikkat edilmesi, gençlik merkezleri yöneticilerin bu işe gönlünü koyanlardan seçilmesi, Van’daki Gevaş Gençlik Kampı’nın tekrar açılması ve gençlik kamplarında kültürel faaliyetlerle ilgili önerilerini ve isteklerini dile getirdi.

  Sunumu dinleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise; “Çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten faaliyetlerinizi kelimelere sığdıramıyorum. Buraya geldiğimde böyle organize bir şey beklemiyordum. Burada bir aile havası var. Çalışmalarınız hem özgün hem de verimliliği yüksek. Allah çalışmalarınızı zayi etmesin, bereketlendirsin” dedi. Bakan Kasapoğlu, Gaziantep’e  bir gençlik kampının yapılacağının müjdesini de verdi.

 • Kudüs Sevdalıları Derneğinden Vakfımıza Ziyaret

  Merkezi İstanbul’da bulunan Kudüs Sevdalıları Derneği başkanı ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Merkezi İstanbul’da bulunan ve Reyhanlı’da da şubesi bulunan Kudüs Sevdalıları Derneği Başkanı Dr. Abdullah İsmail, Bilal Çelebi ve Sadi Abdulhak’tan oluşan heyet 26 Aralık Çarşamba günü vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen Dr. Abdullah İsmail, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyarette birlikte yapılabilecek ortak projeler üzerinde duruldu. Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar ve Yönetim Kurlu Üyesi Mahmut Kaçmazer de hazır bulunduğu ziyarette Turgay Aldemir, Anadolu Platformu’nun Arapça yayınlanan eğitim ve fikir kitaplarını inceleyen Dr. Abdullah İsmail’e kitaplarını hediye etti.

  Heyet görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.