Çarşamba, 26 Şubat 2020
AÖB Başkonuş’ta Kamp Düzenledi

AÖB Başkonuş’ta Kamp Düzenledi Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yükseköğretim Birimi erkek öğrencilere yönelik Kahramanmaraş Başkonuş yaylasında iki günlük yatılı kamp düzenledi.

Gaziantep’te bulunan yaklaşık 40 öğrenci ile 03 Ağustos Cumartesi günü Başkonuş yaylasına gidildi. Kampta ilk gün görev dağılımı ve iş bölümü yapıldı. İlk günün akşamında Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı ve Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in ‘’Muhasebe ve İnşa Sürecinde Aklı Selim’’ kitabı öğrenciler tarafından tahlil edildi. Daha sonra kamp ateşi etrafında müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Ertesi gün doğa yürüyüşü ile başlayan programda öğle namazından sonra gerçekleştirilen yemek program ile kamp sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AÖB İyilik Kütüphaneleri için Tanıtım Standı Açtı

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, İyilik Derneği tarafından Suriye’deki İyilik Okullarına yönelik başlatılan kütüphane kampanyasına destek olmak için Gaziantep Üniversitesi önünde tanıtım standı açtı.

  İyilik Derneği tarafından Suriye’deki İyilik Okullarına kütüphane kurmak için başlatılan kampanyaya birçok gönüllü el ele vererek destek olurken Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi de projeye destek olmak için etkinliklerine başladı. Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesinin ana giriş kapısı önünde 5 günlük stant açıldı. 24-29 Şubat tarihlerinde açık olacak stantta çorba, çay ve kahve çeşitleri satılarak kütüphane kampanyasına destek toplanıyor. “Bombalarla yıktılar kitaplarla inşa edeceğiz” sloganı ile yürütülen projeye katkı sağlamak isteyenleri Gaziantep Üniversitesi önüne bekliyoruz.

 • AÖB’den Fasih Arapça Konuşma Kulübü

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Biriminin Gaziantep Üniversitesinde organize ettiği Fasih Arapça Konuşma Kulübü başladı.

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Biriminin Gaziantep Üniversitesi’ndeki öğrenci topluluğu olan Anadolu Öğrenci Topluluğu, üniversite kampüs çarşısında yer alan Pusula Kitabevi’nde Cumartesi günleri Arapça konuşma kulübü başlattı. Uluslararası öğrenciler ile beraber yapılan faaliyete ilahiyat öğrencileri katılarak pratik yapıyorlar. Çeşitli etkinliklerin yapıldığı kulüpte konuşma pratiği yapılırken yazma konusunda da öğrenciler kendilerini geliştiriyorlar.

 • İl Dışında Okuyan Öğrenciler Bir Araya Geldi

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Birimi, il dışında farklı üniversitelerde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

  8 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfında yapılan hasbihale il dışında okuyan Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri ve Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan katıldı. Hasbihalde üniversitedeki çalışmalar ele alınarak tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız