Çarşamba, 26 Şubat 2020
Merveşehir Derneğinde Yaz Okulu Devam Ediyor

Merveşehir Derneğinde Yaz Okulu Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Vakfımızın semt derneklerinden olan ve ilimizin Merveşehir Semtinde faaliyetlerde bulunan Merveşehir Derneğinde yaz okulu tüm heyecanı ile devam ediyor.

“Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganı ile öğrencilerin yaz aylarını daha verimli geçirmeleri için düzenlenen yaz okulu 7 hafta sürecek. Hafta içi gün boyu devam eden yaz okulunda; 09.30-12.00 saatleri arasında ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 13.00 ila 15.00 saatleri arasında liseli kız öğrenciler, 16.00 ila 18.00 saatleri arasında da liseli erkek öğrenciler olmak üzere toplam 120 öğrenci eğitim öğretime devam ediyor.  Yaz okulunda; Kur’an-ı Kerim öğretimi, sure ve dua ezberleri, temel dini bilgiler ve kavram dersleri veriliyor. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetler yapılıyor. Öğleden sonraki bölümde; sanat atölyesi, geziler, film izleme, izcilik kampı, yüzme ve cami ziyaretleri gerçekleştiriliyor.

24 Haziranda başlayan Merveşehir Yaz Okulu 9 Ağustosta sona erecek.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bir Gençlik Buluşması Böyle Geçti

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı organize edilen 6. Gençlik Buluşması sona erdi.

  28-30 Ocak tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapılan gençlik buluşmasına ülkemizin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katıldı. 6. Gençlik Buluşması'nın tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

   

 • AÖB 6. Gençlik Buluşması Sona Erdi

  Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi tarafından “Teşkilatçılık Kampı” üst başlığı organize edilen 6. Gençlik Buluşması sona erdi.

  Bu sene 28-30 Ocak tarihlerinde Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde yapılan gençlik buluşmasına ülkemizin her bölgesinden lise öğrenci temsilcileri katıldı.

  Buluşmanın ikinci gününde; Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar tarafından “Anadolu Platformu Hareketi” başlıklı bir seminer verildi. Seminerin ardından Bülbülzade Vakfı’na geçilerek burada bir forum düzenlendi. Nihat Tunç, Mehmet Makas ve Turabi Çelik’in moderatörlüğünde yapılan forumda “Yeni Nesli Anlamak” konusu masaya yatırıldı.

  Forumun ardından öğrenciler 5 gruba ayrılarak grup etkinliklerine geçildi. Grup etkinliklerinde “Biz Kimiz?” başlığı Adıyaman, Osmaniye, Elbistan, Bursa ve Kahramanmaraş’tan gelen öğrencilerin moderatörlüğünde irdelendi. Grup etkinliklerinden sonra buluşmanın üçüncü semineri olan “Okul Çalışması ve Davet” konusu Ergün Akduman tarafından öğrencilere interaktif bir şekilde anlatıldı.

  Buluşmanın son günü olan 30 Ocak Perşembe günü doğa yürüyüşü yapıldı. Öğrenciler, Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin önünde toplanarak ABD başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını okudukları basın açıklamasının ardından protesto ettiler.

  Dolu dolu geçen üç günün ardından AÖB 6. Gençlik Buluşması 30 Ocak Perşembe günü yapılan şehir gezisi ve yemek ikramının ardından sona erdi.

  Öte yandan Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi tarafından lise son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen YKS kampı da sona erdi.

 • AÖB’den Lise Öğrencilerine YKS Kampı

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi lise son sınıf öğrencilerine yönelik dört günlük YKS kampı düzenliyor.

  27 Ocak Pazartesi günü başlayan kamp 30 Ocak Perşembe günü sona erecek. Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ila Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

  Kampta; etütler, deneme sınavları, seminerler, makale okuma gibi etkinlikler yer alıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız