AÖB’den Ortaokul Öğrencilerine Yaz Kampı

AÖB’den Ortaokul Öğrencilerine Yaz Kampı Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi ortaokul öğrencilerine yönelik üç günlük yaz kampı düzenledi.

AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi yaz tatilinin yeni başladığı şu günlerde ortaokul öğrencilerine yönelik Şahsiyet Eğitim Programı isimli yaz kampı düzenledi. Öğrencilerin yaz aylarının daha verimli geçirmesi için düzenlenen kampa 25 erkek öğrenci katıldı. 17 Haziran Perşembe günü başlayan kamp 22 Haziran Cumartesi günü sona erdi.

Yatılı olarak yapılan kampta öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda misafir edildi. Kampta sinema, yüzme, halı saha maçı gibi sosyal ve kültürel etkinlikler de yer aldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yaz Okulumuz Devam Ediyor...

  Vakfımızın “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla bu sene 24 Haziran - 26 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği yaz okulunda eğitimler devam ediyor...

   

 • AÖB’den Şahsiyet Eğitimi Başlıklı Kamp

  Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi ortaokul kız öğrencilerine yönelik üç günlük yaz kampı düzenledi.

  Şahsiyet Eğitimi başlığı ile düzenlenen kamp 27 -28- 29 Haziran tarihlerinde Eruslu Kız Öğrenci Yurdunda yapıldı. Kampa 19 öğrenci ve 3 sorumlu eğitimci katıldı.

  Tanışma etkinliği ile başlayan kampta Muhammed Mursi’nin hayatı, şahsiyeti ve mücadelesi, dil öğrenmenin önemi, etkili konuşma ve Gaziantep’in tarihçesi başlıklarında sunumlar yapıldı.

  Kampta ayrıca zekâ oyunları, gezi ve sinema etkinlikleri de yer aldı.

 • Onlar Bu Yaz da Eğlenerek Öğreniyor

  Bülbülzade Vakfı’nın “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla her sene yaz aylarında düzenlediği yaz okulunda eğitimler başladı.

  Çocuklarımızın yaz aylarını değerlerimizle buluşarak daha verimli geçirilmeleri amacıyla bu sene 24 Haziran - 26 Temmuz tarihleri arasında yapılan yaz okulu ilimizin Güneykent Mahallesinde bulunan Sevinç Bahattin Teymur Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılıyor. Yaz okullarına 9 ila 15 yaş gurupları arasındaki tüm çocuklar kayıt yaptırabiliyor.

  Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okullarında; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri veriliyor. Derslerin bitiminin ardından öğrenciler Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezine geçerek öğle yemeklerini yiyor ve öğle namazını eda ediyorlar. Öğleden sonraki bölümde ise sosyal ve kültürel etkinlikler yapılıyor. Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında; yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi ve şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç dersi, bağlama ve gitar dersleri ile sinema etkinlikleri yer alıyor. Yaz okullarında yaklaşık 25 kişiden oluşan eğitimci kadrosu çocuklara eğitim veriyor. Hafta için 5 gün süren yaz okulunda öğrencilerin yaz aylarını dolu dolu geçirecekleri verimli bir program uygulanıyor.

  Farklı semtlerden gelen öğrenciler için servis imkânının da bulunduğu Bülbülzade Vakfı Yaz Okulları, Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize ediliyor.

  Sizin çocuklarınızın eğlenerek öğrenmesi için yaz okullarımıza kayıt yaptırmakta acele edin…

  Detaylı bilgi için: 0546 816 14 67

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız