Abdulbasit Hamo Gündemi Değerlendirdi

Abdulbasit Hamo Gündemi Değerlendirdi Öne Çıkarılmış

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Abdulbasit Hamo, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Abdulbasit Hamo ve Medya Sorumlusu Ahmet Ramadan, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdiler ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

Fecr Radyo’da Çarşamba günleri canlı olarak yayınlanan programında; Amerika’nın bölgeden çekilmesiyle boşluğun nasıl doldurulacağı, Suriye’deki güncel durumun analizi, bölge ülkelerinin Suriye meselesindeki yeri ve etkisi, Sykes-Picot anlaşmasına göre bölgenin yeniden dizayn çalışmaları ele alındı. Program da ayrıca; Amerika’nın Suriye’den çekilmesi ile beraber rejimin bölgeyi kontrol etmeye gücünün yetmeyeceği, Türkiye’nin desteği ile bölge halkının PYD’den kendi imkânları ile kurtulabileceği vurgulandı.

Programda dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı. Bu kapsamda Türkiye’den ve Avrupa’dan gelen sorular Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Abdulbasit Hamo tarafından yanıtlandı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Suriye Diyalogları Programına Sağlık Bakanı Konuk Oldu

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Sağlık Bakanı Dr. Muhammed Firas El Cundi, Fecr Radyo’da yayınlanan Suriye Diyalogları programında konuk olarak gündemi değerlendirdi.

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Geçici Hükümeti Sağlık Bakanı Dr. Muhammed Firas El Cundi ve Dış İlişkiler Birimi sorumlusu Dr. Enes El Hatib, Fecr Radyo’da her hafta Çarşamba günü yayınlanan Suriye Diyalogları programına konuk olarak gündemi değerlendirdiler ve dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.

  Fecr Radyo’da Çarşamba günleri canlı olarak yayınlanan programında; Kuzey Suriye’deki muhaliflerin kontrolünde bulunan ve yaklaşık 5 milyon insanın yaşadığı bölgelerdeki sağlık hizmetleri ve karşılaşılan sorunlar ele alındı. Programda; bölgede bulunan hastaneler, doktorlar ve sağlık personeli ve hastaların tedavi süreçleri, bulaşıcı hastalıkların artmaması için alınan önlemler, çocuk felci ve benzer hastalıklarla mücadele, bölgedeki uzman doktor ihtiyacı, ilaç ve tıbbi araç gereç ihtiyaçları masaya yatırıldı. Dr. Muhammed Firas El Cundi, bölgede yaşayan halkın sadece Türkiye’nin desteği ile ayakta durduğunu belirterek Türkiye devleti ve halkına teşekkür etti.

  Programda dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı. Bu kapsamda Suriye içinden sağlık personelleri tarafından yöneltilen sorular Suriye Geçici Hükümeti Sağlık Bakanı Dr. Muhammed Firas El Cundi tarafından yanıtlandı.

 • Renas Programının İkinci Sezon Çekimleri Yapıldı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından TRT Kürdi için hazırlanan Renas (Yol Gösteren) programının ikinci sezon çekimleri Gaziantep’te yapıldı.

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından TRT Kürdi için hazırlanan Renas (Yol Gösteren) programının 13 bölümlük ikinci sezon çekimleri Gaziantep’deki Şeyh Fethullah Camii ve Ağa Camiinde yapıldı. Suriyeli âlim ve mütefekkir Prof. Dr. Mustafa Müslim tarafından sunulan programda güncel meselelerden itikadi konulara kadar birçok konu gündeme alınarak izleyicilerle paylaşıldı. Programda; Suriye meselesi, İslam ümmetinin sorunları, Müslümanların kalkınabilmesi için neler yapılması gerektiği, İslam’a karşı fikri ve fiili saldırılar, İslam’da anne-baba ve çocuk hakları, teknoloji çağında çocuk eğitimi, camiiler ve camilerde yapılması gereken faaliyetler, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi nasıl olmalı, İslam birliğinin sağlanması için Müslümanlara düşen görevler gibi birçok konu ele alındı. Programda camide sohbeti dinleyen katılımcılardan ve dışarından da sorular alınarak konular derinlemesine irdelendi.

  Renas (Yol Gösteren) programı Pazar günleri saat 11.00’da TRT Kürdi’de izleyicileri ile buluşuyor.

 • Gazete ve Radyoların Yayın Kurulu Toplandı

  İşrak Gazetesi, Şafak Radyo, Fecr Radyo ve Şafak Kurdi’nin yayın kurulu toplantısı 27 Aralık Perşembe günü Bülbülzade Vakfı’nda gerçekleştirildi.

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi çatısı altında Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayımlanan İşrak Gazetesi, Arapça yayın yapan Fecr Radyo, Türkçe yayın yapan Şafak Radyo ve Kürtçe yayın yapan Şafak Kürdi’nin yayın kurulu toplantısı 27 Aralık Perşembe günü Bülbülzade Vakfı’nda gerçekleştirildi. 15 günlük periyotlar halinde toplanan yayın kuruluna Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, İşrak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Subhi Dusuki, Minberşam Derneği Başkan Yardımcısı Ali Şerif, Fecr Radyo Müdürü Aladdin Husso, İşrak Gazetesi Yazarları, radyo çalışanları katıldı.

  Toplantıda İşrak Gazetesi, Fecr Radyo, Şafak Radyo ve Şafak Kürdi’nin yayınlarının planlaması, programlaması, yayın stratejileri, yayın içeriklerinin düzenlenmesi gibi konular ele alındı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.