Yemen'e Destek Buluşması

Yemen'e Destek Buluşması Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı ve İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen Yemen'e Destek Buluşmasına sevdiklerinizle birlikte davetlisiniz.

Yer: Davut Özgül Konferans Salonu

Tarih: 24 Aralık Pazartesi

Saat: 19.30

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Mursi için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

  Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan ve dün mahkeme salonunda şehit olan Muhammed Mursi için Ulu Camii'de gıyabi cenaze namazı kılındı.

  Mısır'ın seçilen ilk cumhurbaşkanı olan ve yapılan darbe sonucu idama mahkûm edilen Muhammed Mursi dün yargılandığı mahkeme salonda fenalaşarak şehit olmuştu. Hayatını kaybeden Mursi için Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Gaziantep'te de gıyabi cenaze namazı kılındı. Aralarında vakfımızın da bulunduğu Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen gıyabi cenaze namazı Gaziantep Ulu Camii'de öğle namazını müteakip kılındı. Cenaze namazına Gaziantep Valisi Davut Gül, 33 dernek ve vakıf tarafından oluşturulan Gaziantep Gönüllü Kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazını İl Müftüsü Ahmet Çelik kıldırırken, Şahinbey Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu da dua okudu. Cenaze namazının bitimiyle birlikte vatandaşlar tekbirler getirirken, darbeci Sisi yönetimine tepki gösterdi.

  Cenaze namazının ardından yapılan ortak basın açıklamasında, "Mısır'da seçimle iş başına gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, darbeci Sisi ve yandaşları olan Siyonist İsrail, ABD, Avrupa Birliği ve hain körfez ülkelerinin darbesi ile görevinden uzaklaştırılıp tutuklanmıştı. Demokrasi havariliğine soyunan batı çifte standardı ile Mısır'da Müslüman halkın özgür iradesine dünyanın gözü önünde darbe vurmuştur. Batı dünyası kendi çıkarları söz konusu olduğunda hiçbir insan hak ve hürriyetini tanımadığını bir kez daha ispatlamıştır. Darbeci Sisi ve yandaşları özgür Müslüman Mısır halkının haklı talepleri karşısında Tahrir ve Adeviyye Meydanlarında hedef gözeterek kadın, çocuk, yaşlı demeden binlerce masum Müslüman Mısır halkını keskin nişancılarla ve katil çetelerle katlettirmiştir. Zalim ve cuntacı Sisi yönetimi sahte suikast bahaneleri ile binlerce Müslümanı hapislere atmakta, akla hayale gelmeyecek şekilde türlü işkenceler etmekte ve her türlü insani haktan mahrum bırakmaktadır. Hapiste tuttuğu Müslümanların tedavi edilmesine ve ilaçlarını kullanmasına izin verilmemektedir. Şehit Muhammed Mursi birçok defa mahkemeye perişan halde sedye ile getirilmesi ve son mahkemesinde fenalaşıp vefat etmesi zalimliklerinin göstergesidir. Zalim ve cuntacı Sisi yönetimi Müslüman Mısır halkını sindirmek için yüzlerce genci idam etmekte ve yüzlercesini de idam etmek için bekletmektedir. Bütün bu zalimliklere karşı batı ve İslam dünyası derin bir sessizlik içerisinde bulunmaktadır. Bizler Müslümanlar olarak Mısır halkının ve Şehit Muhammed Mursi'nin haklı davasının her zaman yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbimizin buyruğunda belirttiği gibi, 'Yakında zalimler nasıl bir inkılâpla devrileceklerini göreceklerdir' emri gereğince şehidimiz Muhammed Mursi'nin şehadeti zalimlerin sonunu getirecektir. Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar olarak şehidimizin şehadetini kutluyor, zalimlerin yaptıklarını nefret ve şiddet ile kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 • İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun

  “Onlar ki, malum insanlar kendilerine “Bakın, düşmanlarınız size saldırı için toplandı, onlardan korkun!” demişlerdi de, işte bu onların imanını artırmış ve şöyle cevap vermişlerdi: “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” (Al-i İmran, 173)

  Son mahkemesinde Kur’an’ın bu ifadeleriyle seslenen Muhammed Mursi, Mısır devlet televizyonunun haberine göre, ‘mahkeme salonunda geçirdiği baygınlığın ardından’ yaşamını yitirdi.

  Mısır’ın 2012 yılında seçimle göreve gelen ilk lideri Muhammed Mursi, seçilmesinden bir yıl sonra küresel güçlerin desteğiyle darbe yapan ordu tarafından devrilmişti. Darbenin ardından, Müslüman Kardeşler hareketine karşı tasfiyeye girişilmiş, yüzlerce kişi güvenlik güçleri tarafından şehit edilmiş, on binlerce kişi de hapse atılmıştı.

  Abdulfettah Sisi’nin 3 Temmuz 2013’te yönetime el koymasından sonra, Mursi tek kişilik hücrede tam bir izolasyona tabi tutulmuş ve cunta tarafından Mayıs 2015’te ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Davada 16 kişi de idam cezası almıştı.

  Zalim cunta tarafından yıllardır zindanlarda tutulan Muhammed Mursi, yapılan işkenceler ve temel insani ihtiyaçlarının kısıtlanması neticesinde şehitlik makamına erişmiştir.

  Darbeci Sisi yönetiminin, Mursi’nin şehadeti ardından ülke genelinde acil durum ilan etmesi yeni şiddet olaylarının habercisi gibi

  Tüm dünya kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.

  Milletinin onurunu savunurken Hakkın rahmetine kavuşan şehid;

  Şehadetin kutlu olsun!

 • Yeryüzü Gençlik Derneği GAÜN’de İftar Düzenledi

  Yeryüzü Gençlik Derneği, Katar Hayır Kurumu ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği ile iftar programı düzenlendi.

  23 Mayıs Perşembe günü Gaziantep Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen iftara çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. İlahiyat Fakültesi hocalarından İsmail Yılmaz ve Adil Öztekin'in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Ramazanda kardeşliğin ve dayanışmanın önemine değinen Gür, Gaziantep Üniversitesi yeni meydanında iftar veriyor olmanın memnuniyetini ifade etti. Daha sonra Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik dua yaptı.

  Program Gaziantep Üniversitesi Konservatuar öğrencilerinin müzik dinletisiyle sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız