EKE Pikniğinde 200 Öğrenci Doyasıya Eğlendi

EKE Pikniğinde 200 Öğrenci Doyasıya Eğlendi Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından 28 Nisan Cumartesi günü Dülükbaba Tabiat Parkında düzenlenen piknikte 200 EKE öğrencisi doyasıya eğlendi.

40 EKE eğitimcisinin de katıldığı piknikte; çuval yarışması, yakar top, voleybol, halat çekme gibi çeşitli oyunlar oynanırken, çocuklarla dolu dolu bir gün geçirildi. Pikniğe dair kalıcı bir iz bırakılması amacıyla her çocuğun ve eğitimcilerinin el izleri alındı. El izleri Bülbülzade Vakfında sergilenecek.

Şehitkâmil Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşen piknikte her çocuğa top ve uçan balon hediye edildi. Piknik, toplu hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • EKE Komisyonu İlk Dönemi Değerlendirdi

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu eğitimcileri ile değerlendirme toplantısını 19 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirdi.

  BEKAM toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya EKE Komisyonu Başkanı Canan Yılmaz, komisyon üyeleri ve 30’a yakın eğitimci katıldı. Toplantı birinci dönem değerlendirmeleri ile başlandı. Toplantıya katılan eğitimcilerden tek tek grup değerlendirmeleri alındı.

  Toplantıda ayrıca yıl içinde EKE grupları ile yapılan etkinlikler hakkında da konuşuldu. İyilikder’in Yemen’e yardım kampanyası konusunda da bilgilendirmeler yapıldı.

 • EKE Yılın İlk Hizmetiçi Eğitim Programını Gerçekleştirdi

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk hizmetiçi eğitim programını 40’a yakın eğitimci katılımıyla gerçekleştirdi.

  10 Kasım Cumartesi günü Bekam Konferans Salonunda gerçekleştirilen hizmetiçi eğitim programına 40’a yakın eğitimci katıldı.

  Hizmetiçi eğitim programında Akadder Başkanı Rabia Aldemir “Ekip Ruhu ve Kurumsal Kültür” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Aldemir sunumunda; “ortak hareket için ortak kavramlarımız, ortak derdimiz ve ortak çözümlerimizin olması gerektiğini” belirtti. Hizmetiçi eğitim programının ikinci sunumunu eğitimci Mesut Aydağ “Çoklu Zekâ Kuramı ve Sınıf Uygulamaları” başlığıyla yaptı. Aydağ sunumunda; “her çocuk farklıdır, önemli olan çocukların bu farklılığını keşfetmek ve hangi alanda başarılı olduğunu tespit edip o yönde gelişmesine katkıda bulunmak” olduğunun altını çizdi.

  Hizmetiçi eğitim programı soru cevap ve genel değerlendirmenin ardından sona erdi.

 • EKE Yılsonu Bitirme Programı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu bitirme programı yapıldı.

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından düzenlenen yılsonu bitirme programı 6 Mayıs Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Bitirme programına EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, komisyon üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

  Bitirme programının açılış konuşmasını yapan EKE Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, yaklaşık 14 yıldır yürüttükleri EKE çalışmalarında bir sezon finaline daha geldiklerini belirterek; “Uzun bir süreci birlikte yaşadık. Gönüllü eğitimcilerimiz çevrelerindeki çocukları bu çalışma için davet ettiler. Zorlu bir süreç sonunda bu bitirme programına ulaşmış olduk. Özellikle çocuklarımızdaki bu davranış gelişimini komşularımıza, akrabalarımıza anlatalım. Okullarımızda alamadığımız bir eğitimi biz evlerde veriyoruz. Bu anlamda EKE’de verilen Kur’an eğitimi, ahlak eğitimi, ibadet eğitimi çocuklarımızın ömür boyu unutmayacakları bir eğitimin ilk adımını oluşturuyor. Bu programda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

  Açılış konuşmasının ardından EKE Komisyonu Üyesi Mustafa Şakı tarafından dua okundu.

  Duanın ardından gösterilere geçildi. Gaziantep’in 12 mahallesinden gelen öğrenciler sırayla sahneye gelerek; şiirler okudular, ezgi ve ilahi söylediler ve tiyatro gösterileri sundular.  Öğrencilerin gösterileri salondakilerden büyük alkış aldı.

  Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız