Judo Kurslarımız 2 Yıldır Devam Ediyor

Judo Kurslarımız 2 Yıldır Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

İstikrar Spor Kulübü tarafından düzenlenen judo kursları 2 yıldır devam ediyor.

İstikrar Spor Kulübü’nün 7-14 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlediği judo kursları 2 yıldır devam ediyor. Cumartesi ve Pazar günleri İstikrar Spor Kulübü tesislerinde düzenlenen kurslar saat 13.00 ila 15.00 arasında yapılıyor. Kızlar ve erkekler kategorisinde ayrı ayrı yapılan judo kurslarına yaklaşık 60 öğrenci katılıyor. 

Kurslarla ilgili bilgi veren judo antrenörü Ferhat Karaoğlan şunları söyledi; “judo kurslarımız 2 yıldır devam ediyor. Öğrencilerimiz yarışmalara katılacak düzeye geldiler. En yakın turnuvaya katılarak madalyalarla dönmek istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İstikrar Spor Yine Kupaya Koştu

  İstikrar Spor Kulübü U20 Futbol Takımı 8 Şubat Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişi dolayısıyla düzenlenen turnuvada namaglûp şampiyon oldu.

  Mahalli Spor Kulüpleri Konfederasyonun geleneksel hale getirdiği 8 Şubat turnuvasında bu yıl İstikrar Spor namaglûp şampiyonluğa yürüdü. Turnuvaya 20 yaş altı sporculardan oluşan altı takım katıldı. Şahinbey Stadında oynanan maçlar centilmence, gençlerin kendilerini gösterebilecekleri bir ortamda gerçekleşti.

  Turnuvada final maçının ardından kupa ve madalya töreni yapıldı. Törene MSKKD Başkanı Cengiz Koncuk ve dereceye giren teknik heyet ve futbolcular katıldı. Törende İstikrar Spor A Takımı kaptanı Gökhan Özkınalı ve U20 kaptanı Yunus Emre Mercan başarılı futbolcu madalyası aldı.

  İstikrar Spor Kulübü Antrenörü Abdulvahap Kara konu ile ilgili yaptığı açıklamada; 4 yıldır çalıştığı aynı ekiple geçen sezon U17’de şampiyon olduklarını, bu kupanın inançlarını perçinlediğini, 2. Amatör küme de yarışacak olan İstikrar Spor Futbol Takımında büyük oranda şampiyon gençlerin forma şansı bulacağını belirtti. Her zaman ahlaklı sporcu sloganı ile hareket ettiklerini söyleyen Kara, 2. Amatör kümeden de umutlu olduklarını sözlerine ekledi.

 • Kardeşlik Turnuvası Başladı

  Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan ve Gaziantep’te ikamet eden Suriyeli ve Türk’lerden oluşan 16 takım arasında futbol kardeşlik turnuvası başladı.

  Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan ve Gaziantep’te ikamet eden Suriyeli ve Türk’lerden oluşan 16 takım arasında oynanacak olan futbol kardeşlik turnuvası başladı.

  Anadolu Öğrenci Birliği, İstikrar Spor Kulübü ve Baytna Syria işbirliğinde düzenlenen turnuva için 4 Kasım Cumartesi günü töreni düzenlendi. Törene İyilikder Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Temsilcisi Huzeyfe Akaslan, Baytna Syria yetkilileri ve takımlar katıldı. Turnuvanın organizatörlerinden Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep temsilcisi Huzeyfe Akaslan yaptığı açıklamada; Suriyeli ve Türk öğrencilerden oluşturulan karma takımlar arasında oynanacak müsabakaların iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının tescili olduğunu söyledi. Suriyeliler ile oluşturulan karma takımların bu coğrafyanın gerçek ruhunu yansıttığını belirten Akaslan “Binlerce yıldır Türkler, Araplar, Kürtler, Farisiler bu topraklarda bir arada ve birlikte yaşadık. Bizim aramızda kardeşlik bağlarımız var, komşuluk bağlarımız var. Bizleri bugün bu sahada bir araya getiren şey de bu bağlardır. Hiçbir kuvvet bu bağlardan daha güçlü değildir. Umut ediyorum ki bu tür organizasyonlar bu bağların güçlenmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

  Turnuvada oynayan Gaziantep Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi Harun Siviş de yoğun emekler neticesinde düzenlenen böyle bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduğunu belirterek “Bugün sahada kimin kazanacağının, kimin şampiyon olacağının bir önemi yok. Her durumda burada barış ve kardeşlik kazanacak. Bizim Suriyeli kardeşlerimizle aramızda hiçbir sorunumuz yok. Kimse kendini öteki hissetmez Anadolu’da. Anadolu herkesi kucaklayacak kadar engin bir irfana sahiptir. Bu coğrafyada emperyalistler dışında bir “öteki“ yok. Bu organizasyon bunun tescilidir” dedi.

 • Taekwondo Kuşak İmtihanı Yapıldı

  İstikrar Spor Kulübü’nün Taekwondo kurslarına katılan öğrenciler için düzenlediği kuşak imtihanı 24 Eylül Pazar günü yapıldı.

  İstikrar Spor Kulübü, Taekwondo kurslarına katılan öğrenciler için 24 Eylül Pazar günü kuşak imtihanı düzenledi. İstikrar Spor Kulübü Spor Salonunda yapılan imtihana; Taekwondo Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Cuma Tabur, Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu İkinci Başkanı Mustafa Akpınar, Uluslararası Hakemlerimizden Ahmet Fıstıkçı, İstikrar Spor Kulübü taekwondo antrenörleri Mecit Demir ve Rukiye Kaplan ile öğrenciler ve velileri katıldı.

  Taekwondo Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Cuma Tabur kuşak imtihanı dolayısıyla yaptığı konuşmada sporun faydalarına değinerek, özellikle uzak doğu sporlarından taekwondonun felsefesi öğretisi ile değerlerimize çok yakın olduğunu söyledi.

  Konuşmaların ardından taekwondo hocaları Mecit Demir ve Rukiye Kaplan yönetiminde öğrenciler kuşak imtihanına alındı. Gruplar halinde imtihana alınan yaklaşık 40 öğrenci bir üst kuşağa terfi etti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.