Yetimler Piknikte Doyasıya Eğlendi

Yetimler Piknikte Doyasıya Eğlendi

Bülbülzade Vakfı, Yetim Koordinasyon Merkezi, İyilikder ve Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile düzenlenen piknikte 200 yetim doyasıya eğlendi.

Bülbülzade Vakfı Yetim Koordinasyon Merkezi, İyilikder ve Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile düzenlenen ve 200 Suriyeli ve Türkiyeli yetim çocuğun katıldığı piknik organizasyonu Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında yapıldı.

Organizasyona Avrupa Yardım Vakfı Başkanı Ahmet Mihmat, İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, yetim koordinasyon merkezi üyeleri, Anadolu Öğrenci Birliğinden 35 üniversite öğrencisinin ve gönüllülerin katıldığı piknikte yetimlere Bülbülzade Kurtuluş ormanında unutulmaz bir gün yaşatıldı.

Palyaçolar ve üniversite öğrencileriyle gönüllerince eğlenen yetim çocuklarla halat çekme, yumurta yarışı, çuval yarışması, yer kapmaca ve daha birçok oyun oynandı. Piknik organizasyonunda doyasıya eğlenen yetim çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetim Anneleri için İyilik Çağrısı Konferansı

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Ramazan Kayan hocanın konuşmacı olarak katıldığı “İyilik Çağrısı” üst başlıklı bir seminer düzenledi.

  “Yetim gülerse dünya güler” sloganıyla faaliyetlerini yürüten Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonun 28 Aralık Cuma günü Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlediği programa yetim aileleri büyük ilgi gösterdi.

  Konuşmasına Hz. Hacer’in ve Hz. İsmail’in hayatını anlatarak başlayan Ramazan Kayan şunları söyledi; “Hacer annemiz Hz. İbrahim tarafından çöle bırakılınca yanlarındaki yiyecek ve su tükeniyor. Kalkıyor iki tepe arasında bir yürüyüş başlatıyor. Umuda yürüyüş. Belki bir canlı görebilirim, belki sesimi bir yerlere ulaştırırım diye iki tepe arasında yürüyüş yapıyor. İki tepe arasında 350 – 400 metre var. Safa ile Merve teperlinden bahsediyorum. 7. Defa yürüyüşünü yaptığında bir su sesi işitiyor. Bir de bakıyor ki İsmail’i bıraktığı yerde İsmail’in topuklarının altından su fışkırıyor. Yıllar sonra Hz. Muhammed (sav) gelecek o suyun başında duracak ve ‘Allah Hacer annemize rahmet eylesin o gün suyun önünü tutmasaydı kıyamete kadar nehir olarak akacaktı’ diyecektir. Zemzem demek umut demektir. Yalnız da olsanız umudunuzu kaybetmeyeceksiniz, mücadeleden kopmayacaksınız, yürüyüşünüze devam edeceksiniz. 4 bin yıl önce bir kadın oraya bırakılmış çocuğu ile yılmamış Allah zemzemle onu ödüllendirmiş. Peki, sadece Hz. Hacar’e zemzem mi nasip etti Allah? Hayır. Allah Hacer annemizin ayaklarının değdiği o tepeyle ilgili ayet gönderdi. Bir annenin, bir kadının ayaklarının değdiği o tepeyle ilgili Allah ayet gönderiyor. Peki, o iki tepenin özelliği ney? Bir kadının ayağı oraya değdi. Allah bir kadına nasıl değer biçiyor, nasıl kıymet biçiyor. Kıyamete kadar hacıların hacı, umrelerin umre olması için ayakları Hacer’in ayak bastığı yere değmesi gerekiyor. Hep düşündüm Allah bir kadına niye bu kadar değer veriyor? Bir kadının ismini niye bu kadar yaşatıyor? Bunu ne zaman anladım biliyor musunuz? Ne zaman ki Afrika’yı gördüm, ne zaman ki Arakan’ı gördüm o zaman Hacer’i anladım. Afrika’yı görünceye kadar, Arakan’ı görünceye kadar hacda say yapmayı anlayamadım, Hacer’i, İsmail’i anlayamadım. Suriyeli anneleri gördükten sonra 4 bin yıl önceki Hacer’i anladım ve zihnimde bir yere oturttum” dedi.

  Sunumun ardından Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu tarafından yürütülen Çare Sizsiniz projesine katılıp mesleki eğitim alan yetim annelerine sertifikaları verildi. Program sertifika töreninin ardından ona erdi.

 • Yetim Annelerin Sinema Sevinci

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, 85 yetim annesi ile beraber sinema etkinliği düzenledi.

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu 85 yetim annesinin katılımı ile 22 Aralık Cumartesi günü sinema etkinliği düzenledi. Yetim Komisyonu üyeleri ile beraber Şampiyon filmini izleyen annelerin mutluluğu görülmeye değerdi.

  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet; “Bugün 85 yetim anne ile beraber sinemaya gittik. Yetim annelerimizi bir nebze de olsa gündelik streslerinden uzaklaşıp rahatlamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Sinema etkinliğinden çok memnun kalan birçok yetim annemiz hayatlarında ilk kez vakıf vesilesi ile sinemaya geldiklerini söylediler” dedi.

  Hatice Sohbet, Yetim Komisyonu olarak yetim ailelere yönelik etkinliklerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

 • Öğretmenler Yetim Öğrencilere Tecrübelerini Aktardı

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve Öğretmen Komisyonu tarafından ortak düzenlenen “Tecrübe Paylaşımı” programında yetim öğrencilerle öğretmenler bir araya geldi.

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve Öğretmen Komisyonu tarafından ortak düzenlenen “Tecrübe Paylaşımı” programında yetim öğrencilerle bir araya gelen öğretmenler söyleşi gerçekleştirdi. 2 Nisan Çarşamba günü BEKAM toplantı salonunda yapılan programa 10 öğretmen ve 20 yetim öğrenci katıldı. Lise çağındaki yetim öğrencilerin katıldığı söyleşi programında öğretmenler, lise öğreniminin hayatın en önemli basamağı olduğunu, hedef belirleyerek planlı çalışmanın önemi üzerinde durdular. Öğrenciler de gelecek planlaması ve hedeflerle ilgili fikirlerini dile getirdiler.

  Söyleşi programı sunumların ardından soru cevap kısmı ile sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.