Çarşamba, 26 Şubat 2020
Bayramlaşma Bayramın Üçüncü Günü Yapıldı

Bayramlaşma Bayramın Üçüncü Günü Yapıldı Öne Çıkarılmış

Vakfımızda Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşam merasimi bayramın üçüncü günü olan 13 Ağustos Salı günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

Bayramlaşma merasimine Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri, Suriyeli aktivistler, komisyon üyeleri ile gönüllüler ve aileleri katıldı.

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar merasim dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kurban bayramınız mübarek olsun. Kestiğimiz kurbanlarımız kurbiyetimize vesile olsun. İbrdetlerimiz kabul ve makbul olsun. İyilikder’den arkadaşlarımız onlarca ülkede kurban keserek temsilci olarak orada bulunuyorlar. Bizim adımızda orada kesilen kurbanların hisseleri dağıtıyorlar. Bir 1 milyon 800 bin hacı Arafat’ta, Müzdelife’de, Mina’da haclarını tamamladılar. İnşallah kesilen kurbanlar kulluğumuzun bir ifadesi olarak yerlerini bulmuştur. Bu vesile ile Allah (cc) sıkıntılarımızı def eylesin, hastalarımıza şifa versin, ibadetlerimizi makbul eylesin, bizi salih kullarının arasına katsın” dedi.

Konuşmanın ardından gönüllülerimiz bayramlaşarak hasbihal ettiler, kurban bayramı ve ülke gündemiyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bölge Toplantısı Gaziantep'te Yapıldı

  Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı 16 Şubat Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

  BEKAM Konferans salonunda yapılan toplantıya; Gaziantep Bölge Başkanı Mustafa Kar, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elbistan, Kâhta ve Nizip'ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

  Toplantıda; Anadolu Platformu İstişare ve İcra Kurulu Bilgilendirmeleri, Anadolu Platformu 6. Olağan Genel Kurulu, Temayül Yoklamaları, Delege İsimleri, Aile Buluşması, Aile Olmak Kitabı, Anadolu Öğrenci Birliği Çalışmaları, AÖB Ortaöğretim Yarıyıl Kampları, Dernek Bilgilendirmeleri ile Dönem Değerlendirilmesi ve Hedefler ele alındı.

  Gündem maddelerinin ardından komisyon oturumlarına geçildi. Komisyon oturumlarında; Vakıf ve dernek başkanları, İyilikder, Yetim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi, Anadolu Kadın ve Aile Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Yükseköğretim ve Ortaöğretim Birimi, Öğretmen ve Esnaf Komisyonları toplanarak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • Şubat Ayı Personel Kahvaltısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı yönetimi, vakıf ve bağlı birimlerde çalışan personellerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

  5 Şubat Çarşamba günü Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen ve ayda bir yapılan kahvaltı programında, birimlerdeki ve vakıf merkezindeki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, tavsiyeler ve öneriler dile getirildi. Kahvaltı programına; Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, vakıf çatısı altında faaliyet gösteren, Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder), Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), Katre Sanat Merkezi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda çalışan personeller katıldı.

  Kahvaltının ardından Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, “Kurum Kültürü ve Kurumsallık” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Kaplan sunumunda Osmanlıdan günümüzde vakıf kültürü ve kurumların sağlıklı işleyebilmeleri için çalışanların ihtimam göstermesi gereken konulara değindi. Kahvaltı programı sunumun ardından sona erdi.

 • Semt Dernekleri Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı tarafından semtlerdeki çalışmaların koordinasyonu için düzenlenen ve 4 derneğin katıldığı Semt Dernekleri Hizmetiçi Eğitim Programı 15 Aralık Pazar günü yapıldı.

  Fidander’in ev sahipliğinde yapılan hizmetiçi eğitim programına Bülbülzade Vakfı Semtlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Mahmut Kaçmazer, Şehreküstü Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Fidander Başkanı Mustafa Münisker, Minberşam Derneği yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler katıldı.

  Hizmetiçi eğitim programında dernekler yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi aktarımında bulunarak tecrübe paylaşımında bulundu. Önümüzdeki dönemde sosyal, kültürel ve eğitim alanlarda yapılacak faaliyetlerle ilgili istişarelerde bulunuldu.  Hizmetiçi eğitim programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız