Perşembe, 18 Ağustos 2022
Çarşamba, 17 Ağustos 2022 13:57

İşrak Gazetesi’nin 158. sayısı çıktı

Ülkemizde; Türkçe ve Arapça olarak yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 158. sayısı çıktı. Pandemi döneminde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında “Suriye’de Geçiş Dönemi Adaleti” manşetiyle yayında.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Ahmed Mazhar Saadu,” Suriye’de Geçiş Dönemi Adaleti, Umut Var Mı?”, Ali Muhammed Şerif,” Gerçeğin Bilinmesi Haktır”, Zekeriye Melehifici,” Geçiş Dönemi Adaleti ve Uygulama Beklentileri”, Taha Kılınç,” Yeşil Işık”, Burhanettin Duran,” Erdoğan’ın İbn Haldun Üniversitesi’nde Verdiği İpucu”, Yasin Aktay,” İsrail Nereye?, Dünya Nereye?” makaleleri öne çıkıyor.
Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 158. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın

 

Çarşamba, 17 Ağustos 2022 12:15

Vakıf Heyetimizden GAP'a Ziyaret

Vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet 16 Ağustos Salı günü GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) İdaresi Başkanı Mehmet Açıkgöz'ü ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette bölgenin eğitim, kültür, tarım ve sosyal yaşantıya dair kalkınması hususunda yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi.  Yeni dönemde bu alanlarda icra edilebilecek projeler müzakere edildi. Vakfımız tarafından Suriye’deki güvenli bölgelerde eğitim faaliyetleri yürüten Anadolu Kültür merkezlerimizin çalışmalarından ve Arapça çevirisi yapılan kitaplardan bahsedildi. Bunun yanı sıra Vakfımız bünyesindeki Gençlik Kamp Merkezi, BEKAM çalışma raporları, Kamu Sivil Toplum iş birliği çalışmaları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.  Vakfımızın; sanat, medya, kültür, spor, yurtlar ve göçmen çalışmaları hakkında bilgilerin paylaşıldığı ziyarette Göç Merkezinin çalışmaları, yeni dönem projeleri konuşuldu

Göçmen Hizmetleri Merkezi ve Gaziantep Suriye Topluluğu’nun birlikte organize ettiği “Ortak Gelecek” Toplantısının 6.sı 10 Ağustos tarihinde Çetin Emeç Salonu’nda gerçekleşti. Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkan, Göçmen Hizmetleri Başkanı Remzi Yılmaz, Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir, Yeni Şafak Yazarı Gazeteci Ersin Çelik ve eşi Gazeteci Nuriye Çakmak Çelik Suriyeli Kanaat önderleri ve katılımcılarla bir araya geldi.

 Toplantı, Göçmen Hizmetleri Müdürü Remzi Yılmaz'ın selamlama konuşması ile başladı. Yılmaz, Göçmen Hizmetleri Merkezi hakkında bilgi vererek " Bu şehrin göç yönetiminde, yerel yönetimin, kamunun ve sivil toplumun iş birliğini içinde koordine edildiği bir merkez olarak düşünebiliriz." ifadelerini kullanarak Gaziantep Valisine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanına ve Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir‘e bütün göçmenler adına teşekkür etti.

Toplantı, Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir'in konuşmaları ile devam etti. Başkan Aldemir gerçekleştirdiği konuşmada, "Bizler biriktirdiğimiz sorunlarımızı konuşmak için dönem dönem bir araya geliyoruz. Birbirimize dertlerimizi döküp çareler arıyoruz. Bizim Gaziantep modeli dediğimiz, hepimizin sorunları çözmek için çözüm masasında yer almasıdır. Bugün Gaziantep birçok ilimize göre daha iyi noktadaysa, bunda yöneticilerimizin, yerel yönetimin, sivil toplum örgütlerimizin ve sizlerin payı çok büyüktür. Yarınların daha iyi olması için sorunlarımızı konuşmaktan korkmayalım ama bu sorunları, sosyal medya ortamında değil bu ortamlarda konuşalım çünkü sosyal medya da sorunlarımızı çözemeyiz. Bunun için birbirimize nitelikli vakit ayırmalıyız. Biz bu konularda sizlerin sorunlarını çözmek için 7/24 yol arkadaşınızız. Bu toplantıların da bu manada atılmış güzel bir adım olacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Vali yardımcısı Anıl Alkan; “Devlet idaresinin yerel yönetimde ve sivil toplum kuruluşlarının ortak çalışmasıyla, sorunların tespitiyle, çözüm için birçok yerlere göre daha hızlı hareket ettiğimiz ve daha hızlı çözümler üretebildiğimiz kanaatindeyim.” söylemlerinde bulundu.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Nuriye Çakmak,” Defalarca sınırın diğer tarafına geçtim ama her geçişimde yeni bir şeyler görüyor öğreniyorum. İlk kez insani yardım dışında kültür eğitim çalışmaları için gittim çok etkilendim. Doğru haber için artık hepimiz bir gazeteciyiz elimizden geleni yapmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşan Ersin Çelik,” Sosyal medya; içerik üreten, takip eden, yanıt verme mekanizması oluşturan bir düzen. Politik meselelerin kaşınma merkezi haline geldi. Bu sorun sadece bizim ülkemizde yok. Arap baharıyla beraber neler olabileceğini gördük, faydalı yönlerini de gördük. İnsanların organize olmasında, haklarını savunmasında, destek arayışında hep en öndeydi. Fakat burada kaçırdığımız bir nokta var; Bu platformları biz yönetmiyoruz. Bu platformları dünyayı karıştırmak isteyen ülkelerin şirketleri yönetiyor. Geliştirdikleri algoritmalarla Afrika’nın birçok ülkesinde karışıklık çıkardılar. Facebook algoritması Afrika’da birçok halkı birbirine düşürdü. Nefret suçu ve ırkçılık bir yerden sonra politikleşmeye başladı. Başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesi, ırkçı söylemlerle 20 yıl önce tanışmıştı. Türkiye’de bu deneme, son birkaç yıldır yapılıyor, birkaç amacı var; Politik bir zemin oluşturmak, dikkat çekmek, gündem olmak ve bununla birlikte nefret söylemini savunmak. Bunun önüne sosyal medya çağında geçmek çok mümkün değil fakat el birliğiyle, güç birliğiyle minimize etmek mümkün.  Tecrübelerimden yola çıkarak çözümüm şu; İçerik üretmek zorundayız. Yani sosyal medyada; ortak yaşamayı, beraber yaşamayı reddeden söyleme karşı aynı platformda cevap vermek zorundayız. Ortak geleceği güçlendirecek söylem geliştirmeliyiz. Bu filmle olur, şarkıyla olur, çok güzel bir insan hikâyesi ile olur ya da bir belgesel ile olur. Şu anda çağımızda en çok tüketilen içerik %92 ile video, hem avantajlı hem dezavantajlı bir içerik. Kimse artık haber, yazı, metin okumuyor. Sadece başlığını okuyarak yorum yapıyor, Bu da manipüleye açık bir içerik olarak karşımıza çıkıyor. Ama video öyle değil kendisini izletiyor, özellikle de hikâyesi güçlü bir video ise bir anda bütün gruplarda yayılıyor. Bunun için bir ekosistem inşa etmek gerekiyor. Ya biz bu yaştan sonra sosyal medyaya mı gireceğiz diyebilirsiniz. Girmeyin ama gençlerin bu işleri yapması için imkân oluşturun, gençleri teşvik edin doğru güzel içerikler üretsinler. Bugün El bab Anadolu Kültür Merkezindeki gençler medya okulu talebinde bulundu. Bence etkileyici bir teklifti bu. Benim üzerime de bir şey düşerse kalkıp gelirim. Zor bir mecradan bahsediyorum, zor bir alan. Fakat yok sayarak kayıplar veriyoruz. Burada var olmak; emin olun karşı tarafın ırkçı söylemlerin gücünü azaltmak demektir. Herhangi bir siyasi parti için, STK için de böyle, hatta futbol grupları için de böyle. Çünkü etkileşim ve kaos üzerine kurgulanmış platformlarda hareket ediyoruz. Orta da etkileşim hastası var. Herkes pay almak, popüler olmak için kendi dünyasında içerikler üretip ateş ediyor. Eğer bu gerçekliği yok sayarsak; bizim haberimiz olmadan, ortak geleceğimize dair birileri karar vermiş, yargılamış, sonuç almış olacak. Medyadaki nefret söylemlerinden ötürü, en az sizin kadar bu konuyu içselleştirdim ve dertliyim.” şeklinde konuşmasını bitirdi. Konuşmaların ardından soru cevap bölümüne geçildi.

Kanaat Önderlerinden, Mühendis Yasir Hüseyin,” 2011 de tv yayını ortak geleceğimiz toplantısına dayanarak konuşuyorum. Bu programı yılda iki kez yapıyorduk; Ramazan ve Kurban bayramında ortak değerimiz çoktur. Haseke bölgesinde insanlar Türkiye’deki akrabaları görüşe geliyordu. 2011 devriminden önce yıllık iki taraf arası bağları güçlendirmek için yapılıyordu. Ben o dönemde Mardin’e, Mardin valisi ile görüşmek için gidiyordum. Ben Türkiye’ye gelince yabancı hissetmedim. Çünkü ben daha sınırı geçince aynı topraktaymış gibi hissettim. Coğrafyamız ortak, ortak tarihimiz ve aynı milletler bunlar bizi ortak yapar, sınır bizi bizden ayırmaz veya gidip sınır tarafına bomba kursan da bizi birbirimize bağlayan başka şeyler var, bombalar ayıramaz.” ifadelerini kullandı.

Avukat Azizi,” Bizim yaşadığımız devrimdir. Uluslararası kanun buna iç savaş diyor bu bizim elimizde değil. Suriyelilerin yaşamış olduğu korku kimse bilmiyor. Bir sorunu çözmek istiyorsak kaynağını araştırmak gerek. Suriye’de bulunan yerel meclisleri güçlendirmek gerekiyor özellikle adliyeleri, orada bulunan hâkimlerin yanlışlıkları oluyor. Ben Suriye vatandaşı olarak, geri dönüş için en çok korktuğun şey yargı. Adalet olmazsa geri dönemem. Orayı düzeltmek için gönüllü çok hâkim ve avukat var." söylemlerinde bulundu.

Gada Hamdun,” Eczacıyım. Medya üzerine çalışıyorum. Sözlerinize tamamen katılıyorum. Ben aktivist şeklinde çalışıyorum. Uyum için tik tok indirdim, uygulamaya yeni başladım. İlk olarak, Vali Bey’in yardımcısıyla kermeste yaptığımız toplantıda; Suriye ve Türkiye yemeklerinin videosunu koydum. Yayınladıktan sonra 5.000 kişi beni takip etti. Bizim uyumumuz önce yemekten başlar. Ben bir aktivist olarak bu işi yaptım hepimiz bu toplantılarda, içerik üretmek için hazır bulunmalıyız. "şeklinde konuştu.

Daha sonra hediye takdiminin ardından toplantı sona erdi

Suriye’de bulunan El Bab Anadolu Kültür Merkezinde öğretmen ve öğrencilere yönelik “Yeni Dünya, Yeni Medya” konferansı yapıldı. Konferansa konuşmacı olarak Yeni Şafak Gazetesinin Yazarı, Gazeteci Ersin Çelik ve eşi Nuriye Çakmak Çelik katıldı.


Vakfımız bünyesinde Suriye’deki güvenli bölgelerde eğitim faaliyetleri yürüten El-Bab Anadolu Kültür Merkezinde “Yeni Dünya Yeni Medya” konulu konferans yapıldı. Konferansa merkez çalışanları, öğrenciler ve öğretmenler katılım gösterdi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Yeni Şafak Gazetesinin Yazarı, Gazeteci Ersin Çelik ve eşi Nuriye Çakmak Çelik konferans öncesi Anadolu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kursları gezerek yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Merkezin gezilmesinin ardından Anadolu Kültür Merkezi koro ekibi tarafından müzik dinletisi yapıldı. Müzik dinletisinin ardından gerçekleştirilen konferansta Konuşan Ersin Çelik, “Bende sosyal medyayla yakından ilgilenen bir gazeteciyim. Sosyal Medya bizler için büyük bir nimet. Hayatımıza gireli çok olmadı. İnsanlığın üzerinde 30 yıllık bir geçmişi var. Bu 30 yılda birçok şeyi hızla değiştirdi ve dönüştürdü. Bu değişim ve dönüşüm birtakım sıkıntıları da beraberinde getirdi. Birçok örnek sayabiliriz bununla ilgili. Özellikle iç karışıklıkların, savaşların yaşandığı bölgelerle ilgili çok ciddi dezenformasyon durumları yaşadık. Ben meslek hayatımda şunu gördüm; sıcak bölgelerde asla sosyal medya kaynak olarak baz alınmamalı” şeklinde konuştu.


Konferansta konuşan Nuriye Çakmak Çelik, Sosyal medya kullanımının her ülkede olduğu gibi Suriye’deki güvenli bölgelerde de çok yoğun olduğuna değinerek, “Bu kullanıma çok dikkat etmeliyiz. Her haberi olduğu gibi kabul etmeyip, toplumda krize, kaosa neden olmamalıyız. Bununla beraber kültür merkezindeki öğrencilerimizin medya, gazetecilik ve haber alanında kendilerini yetkinleştirip gelişmeleri lazım. Bu eğitimleri ve yetkinlikleri alabilmeleri için gerekli kuruluşlar da her geçen gün kurulmaya devam ediyor. Biz de bunun destekçisiyiz” ifadelerini kullandı. Kültür merkezlerinin bu bölgelerde çok önemli bir misyon üstlendiğinden bahseden Çelik, bu merkezler sayesinde geleceğin Suriye’sinin inşa edileceğini ifade etti.
Konuşmanın ardından soru cevap yapıldı. Konferans ardından Kültür Merkezinde yapılan Siyer yarışmasında başarılı olan öğrencilere konuşmacılar tarafından hediyeleri takdim edildi. Program sonunda AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ve Kültür Merkezi yöneticileri tarafından konuşmacılara hediye takdimi yapılmasıyla son buldu.

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa Vakfımızı Ziyaret Etti

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa ve Genel sekreteri Feyiz Nabi Vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi.

 Gerçekleştirilen ziyarette Türkiye’de ve Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölgelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.  Yapılacak çalışmalar ve faaliyetler hakkında istişare edildi. Ziyarette konuşan Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir: “Hem Suriye’de hem Türkiye içerisinde birçok halktan insan yaşıyor. Biz kadim bir medeniyete sahibiz ve yeni bir medeniyet değiliz. Bu farklılıkların hepsini kucaklayan kalıcı söylemlere ihtiyacımız var. Suriye’nin geleceğinin çözümü masaya sorunu yaşayanların ortak edilmesiyle ancak çözülür. Suriye de ve Türkiye’de yaşayan göçmen halkın kısa vadeli değil, uzun vadeli planlamalar ile gelişimi ve refahı sağlanabilir. Suriye'nin Geçici Hükümetinin, eğitim ve kültür çalışmalarında ve Suriye'nin geleceğinde daha önemli adımlar atmalarını isteriz. Biz ne kadar görürsek, ne kadar istişare edersek güvenli bölgelerde daha yaşanılır bir ortam oluşur. Yüz yıldan bu yana kurtuluş için her yolu denedik. Bir araya gelip, fikri mülahazalarında bulunup, çözüm üretmeliyiz. Bir toplumda fikir ve düşünce öne çıkmazsa askeri güç öne çıkar.” söylemlerinde bulundu.

Suriye Geçici Hükümet Başkanı Mustafa: “Suriye'nin geleceğinde Türkiye'nin kültürünü, yönetim tecrübesini, eğitim çalışmalarına örnek olarak daha yaşanır bir devlet kurmak istiyoruz. Şuan ki durumumuz bizim Şam'ı, Halep'i, Lazkiye’yi unutmamıza sebep olmamalıdır. Türkiye ile güçlü bir kültürel bağımız var. Bunu her ne kadar bozmak isteseler de buna izin vermeyip geleceğimizi hep birlikte inşa edeceğiz. Söylemlerimiz de kararlarımızda ve planlarımızda bizi birbirimizden koparacak fevri davranışlara fırsat vermemeliyiz. Suriye’nin önemli bir kısmı Türkiye’nin oluşturduğu güvenli bölgelerde Türkiye ile beraber yiyip içiyor. Bu kadar sıkı sıkıya bağlı olan bu iki toplumun kardeşliğini güçlendirmek en temel görevimiz. İş birliği içerisinde STK'larla ve yardım kurumlarımızla hareket ederek çalışmalarımızı sürdürülebilir olmasını istiyoruz. Merkezi yönetim ne kadar güçlü olursa halkın refahı o kadar çabuk artar. Diplomatik, stratejik ve planlı çalışmalar yapmamız lazım. Bu çalışmalar ile insanlarımıza katkı sağlamalıyız” şeklinde konuşmasını bitirdi.

Bülbülzade Eğitim, Sağlık ve Dayanışma Vakfı ve Vatan Derneği arasında İnsanı Yardım Faaliyetleri Alanında Genel İş birliği Protokolü imzalandı.

Vatan Derneği Başkanı Muhammed Rami Al Aswad, 8 Ağustos Pazartesi Vakfımızı ziyarette bulunarak Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ve Vatan Derneği Başkanı Muhammed Rami Al Aswad tarafından kurumlar arası “İnsanı Yardım Faaliyetleri Alanında Genel İş birliği” Protokolü imzalandı. 

Yapılan protokolde VATAN Derneği ile Vakfımız arasında, Türkiye ve Suriye’deki Güvenli Bölgelerde (Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı vb. ilgili diğer bölgelerde) yürütülecek olan Kütüphane, Eğitim, Meslek Edindirme, Kültür, Sanat, Spor, Sağlık, Kapasite Geliştirme, Gıda Temini, Barınma, Hijyen ve Temiz Su, Teknoloji ve Medya, Gençlik, Sosyal Hizmet, Toplum Merkezi gibi Sivil Toplum faaliyetleriyle ilgili projelerin de yapılacağı çalışmalara ilişkin iş birliği esasları belirlendi. Protokolde, Vakfımız ve VATAN Derneği, ortak maslahat gördükleri insani yardım çalışmalarında birlikte hareket ederek Suriye’deki iç savaştan etkilenmiş ve ülkelerinde iç veya dış göçe mecbur bırakılmış savaş mağdurları için eğitim, sağlık, gıda, kıyafet, barınma, entegrasyon ve bölge şartlarının gerektireceği diğer tüm ihtiyaçların karşılanabilmesi adına, maddi ihtiyaçlarının yanı sıra manevi ihtiyaçlarının da karşılandığı güvenli ortamlar hazırlayabilecek, ortak bir şekilde insani yardım projeleri geliştirebilecektir. Her iki tarafta elinde bulunan ve uygulamayı düşündükleri insani yardım çalışmalarını birbirlerine sunarak, yapılacak çalışmalara ilişkin iş birliği yürütülecektir.

Hayata Dokun Yetim Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Yaz Okulunda eğitimlerine devam eden yetim öğrencilerimiz Vâkıfımız bünyesinde faaliyet gösteren İstikrar Spor Kulübünün yüzme havuzuna götürüldü. Yüzme havuzunda serinleyen çocuklar oyunlar oynayarak keyifli vakitler geçirdi. Daha sonra Bülbülzade Eğitim ve Hizmet Merkezinin avlusunda yenilen öğle yemeğinin ardından etkinlik sona erdi.

Bülbülzade Vakfı’nın her sene yaz “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla düzenlediği Ödüllü Yaz Okulu 5 Ağustos Cuma günü Davut Özgül Konferans Salonunda gerçekleştirilen kapanış programıyla sona erdi.

 “Yaz Okulu Kapanış Programına” öğrenciler velileri ile birlikte katılım gösterdiler. Program, Ortaokul öğrencilerimizden Aybüke Algan ve İbrahim Bilben tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ortaöğretim ve Evde Karakter Eğitimi yaz okulu koordinatörlerimiz Yaz Okulu etkinliklerini, öğrencilerin aldığı dersleri ve yapılan aktiviteler hakkındaki bilgi paylaşımında bulundu. Program kapsamında İlkokul öğrencilerimiz tarafından müzik ve dans gösterileri yapılırken, öğrencilerimizin Yaz Okulu boyunca yapmış oldukları etkinlikler ve derslerden hazırlanan videolarda velilerimize izletildi. Ayrıca programda Anadolu Öğrenci Birliği üyemiz Bekir Taha Güvenç, canlı müzik dinletisi gerçekleştirdi. Program öğrencilerimize başarı belgelerinin takdimini ardından sona erdi.

Çocuklarımızın yaz aylarını değerlerimizle buluşarak daha verimli geçirilmeleri amacıyla bu sene 27 Haziran- 5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okulu; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberlerimiz ve İletişim, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri verildi. Öğleden sonraki bölümde ise yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi ve şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç dersi, akıl oyunlar, bağlama ve gitar dersleri ile sinema etkinlikleri yer aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları insani yardım platformu Başkan yardımcısı ve Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş 1 Ağustos Pazartesi günü Vakfımızı ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir ve üyelerimiz ile görüşen Karataş, faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi aldı. Ayrıca birlikte yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş, görüşme esnasında Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir’e hediye takdim etti. Ziyaret sonrası Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi bünyesinde bulunan Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni ziyaret eden Karataş; Şafak Radyo, Fecr Radyo ve TV Stüdyosunu gezerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Fatih Ayhan ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen ziyarette Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyet; vakıf çalışmalarımız ve yeni dönemde yapılacak sivil toplum faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı. Göç konuları üzerinde müzakerelerde bulundu. Görüşme sonrası vakıf merkezimizi gezen Sivil Toplum İlişkiler İl Müdürü Fatih Ayhan ve beraberindeki heyet İstikrar Spor Merkezi ve Katre Sanat Merkezinde kursları gezerek öğrencilerle hasbihal etti. Daha sonra Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni ziyaret eden heyet, Şafak Radyo, Fecr Radyo ve TV Stüdyosunu gezerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bulbulza/public_html/templates/shaper_newsplus/html/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Page 1 of 159

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow