Cuma, 08 Aralık 2023
Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu İstişare Toplantısı Gerçekleşti

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu İstişare Toplantısı Gerçekleşti Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim birimi ve gönüllüleri, yeni dönem planlamaları için 2 Eylül Cumartesi günü bir araya geldi. Toplantıda gelecek dönem için atılacak adımlar ve hedefler ele alındı.

Gelecek dönem için yapılacak olan ders grupları, sohbet grupları, eğitimcilerin niteliği ve motivasyonu, etkinlik seçiminin kalitesinin artırılması, semt dernekleri, sosyal medya görünürlüğü başlıkları üzerinde konuşuldu. Toplantıya katılan Mozaik Derneği ve Akadder Yönetim Kurulu Başkanı Rabia Aldemir şunları söyledi:

 

"Bizler sivil toplum çalışmalarına başladığımız dönemlerde ders grupları ve büyüklerin küçükleri eğiteceği eğitim çalışmaları yaptık. Bunu kendimize misyon edindik ve gün geçtikçe değişen gelişen programlar yaptık. Yaptığımız bu çalışmalarla birlikti farklı sivil toplum kuruluşlarına rol model olduk. Ortaöğretim çalışmalarının temeli, çok büyük emekler ve gayretlerle oluşturuldu. Ortaöğretim öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel alanda yapılan kamplara yıllardır ara vermeden devam ettiriyoruz. Bunların sürdürülebilirliğini sağlamamız gerekiyor."

 

Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ şunları ekledi; "Vakıf bünyesinde bulunan tüm komisyonlar aslında tek bir komisyonun yetiştirilmesi için çalışıyor. Çocuklarımızı yetiştiremediğimiz takdirde bu çocuklardan, bizim çocuklarımız diye bahsetmek mümkün olmayacaktır. Bu vakıftaki her ders grubu yöneticisi, ders gruplarında eğitimci olarak bulunmalı. Ortaöğretimden kendimizi ayrı tutmamalıyız."

 

Konuşmaların ardından, komisyon üyeleri, yapılacak derslerin sürdürülebilirliği nasıl sağlanır, kaliteli etkinlik seçerken bunların öğrencilere ne yönde katkı sağlayabilir, görünürlüğü arttırmak için sosyal medyada nasıl bir yol izlenmesi gerekir, öğrencilerin velileri ile nasıl bir ilişki kurulmalı, eğitimci seçerken nelere dikkat edilmeli soruları değerlendirildi.

Toplantıya katılan komisyon üyelerinin öneri ve görüşleriyle toplantı sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow