Cuma, 08 Aralık 2023
×

Uyarı

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/bulbulza/public_html/images/haber-resim/2023/01Ocak/30
×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:
“Dijital Çağda Anlam Arayışı” Kamp Programı Gerçekleştirildi

“Dijital Çağda Anlam Arayışı” Kamp Programı Gerçekleştirildi

Anadolu öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu tarafından düzenlenen Anadolu Öğrenci Birliği 6. Gençlik Buluşması “Dijital Çağda Anlam Arayışı” temasıyla Mersin Silifke Gençlik Spor Bakanlığı kamp alanında 26-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

Program Türkiye genelinden Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış ve selamlama konuşması ile devam eden programın ilk gününde öğrencilerle 20 kişilik gruplar halinde tanışma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliklerde kız ve erkek öğrencilere kamp alanında tahsis edilen yerlerde bilgilendirme ve açılış konuşmalarını Ortaöğretim yönetimi adına Yılmaz Ergen, Tansel Köseoğlu, Şüheda Uygun ve Mehmet Makas yaptılar. Öğrencilerden Bekir Taha Güvenç ve Osman Ziya Er tanışma etkinliği akabinde müzik dinletisi sergilediler.

 

Kampın ikinci gününde Anadolu Federasyonu Genel Sekreteri Hacı Abuzer Nas Dijital Çağda Kimlik Arayışı konulu bir sunum gerçekleştirdi. Nas, konuşmasında dijital çağda gençliğin sosyal mecralarda kaybolmaktan ziyade kimlik ve kişiliklerini her platformda korumaları gerektiğinin altını çizdi.

Programın ikinci kısmında Gülabi Eryaman Algı ve Manipülasyon konulu bir sunum gerçekleştirdi. Eryaman, bilginin hızla yayıldığı bu dönemde bilgiyi belli bir süzgeçten süzerek araştırmalı ve manipülasyonlara oluşturulmak istenen algılara esir olmadan düşünerek akıl ederek doğruyu bulmaya gayret edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sunumun ardından kamp etkinlikleri yapıldı. Atölye ve Çocuk Derneği çalışma planlaması Şüheda Uygun’un rehberliğinde istişare edildi.

Birbirinden zengin atölye konuları değerlendirildi. Atölye çalışmaları ise şöyle yapıldı;

Grup 1 “Dijital Çağda Yaşam ve Kariyer Becerileri-Mehmet Ali Güneş

Grup 2 “Dijital Çağda İletişim Becerileri- Salih Oğlakçı

Grup 3 “Dijital Çağda Üst Düzey Düşünme Becerileri- Mustafa İşçimen

Grup 4 “Dijital Çağda Bireyin Ruhsal ve Fiziksel sağlığı-Şamil Acı- İdris Fırat

Grup 5 “Dijital Çağda Hayat Boyu Öğrenme Becerileri- Semih Kançura

Grup 6 “Yerelde Kalmak Yerine Küresel Farkındalık- İhsan Özkan

 

Kampın üçüncü günü doğa yürüyüşü ile başladı. Çetin Bayram’ın “Geleceğin Dünyasında Eğitim ve Kariyer”, Alanında Uzman olan kişilerin “Mesleki Tercihim ve Dünya” konu başlıklı sunumlarıyla devam ederek kamp etkinlikleri, müzik dinletisi ve bilgi yarışması yapıldı.

Kampın son günü toplum fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

{gallery}2023/01Ocak/30{/gallery}

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow