Pazar, 24 Eylül 2023
Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi

Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim komisyonu tarafından 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif’i anma programı düzenlendi.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim komisyonu tarafından bir program düzenlendi. Gerçekleştirilen programa ortaöğretim öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda üstün bir mücadele ve kahramanlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı sonrası, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un “Kahraman Ordumuza” hitaben yazmış olduğu şiirin, 12 Mart 1921 tarihinde Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilişi, Mehmet Akif’in hayatı, fikirleri ve şiirleri konuşuldu. Bülbülzade Vakıf Merkezinde gerçekleştirilen programın konuşmacıları Alperen Emin Kara ve Gülbahar Kurt olurken program moderatörlüğünü Zehra Kara koyun yaptı. Program soru cevap akabinde şiir okuması ve toplu fotoğraf çekimi ile son erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow