Cuma, 08 Aralık 2023
İl Dışında Okuyan Öğrencilerle Buluşma

İl Dışında Okuyan Öğrencilerle Buluşma Öne Çıkarılmış

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Temsilciliği il dışında okuyan kız öğrencilerle video konferns yöntemiyle bir buluşma gerçekleştirdi.

19 Eylül Cumartesi günü yapılan oturumda AÖB Gaziantep Bölgesi Kız Teşkilatı Başkanı Şehadet Gerçek; yeni dönemde gerçekleştirilecek toplantılar ve programlar hakkında bilgi verdi. Gerçek; “geçirdiğimiz dönemi fırsata çevirmek ve birbirimize umut vermek için birlikteliğimize kuvvet vermemiz gerekir” dedi.

Gülhan Dinç de bu dönemde zaman yönetiminin önemine dikkat çekerti. Oturum öğrencilerin beklenti ve görüşlerini ifade etmesiyle sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Geleneksel Ramazan İstişare Sohbetleri Gerçekleştirildi

  Vakfımız tarafından her Ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirilen "İstişare Sohbetleri" vakıf merkezimizdeki Davut Özgül Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Program öncesi gerçekleştirilen iftar organizasyonunun ardından toplantıya geçildi. Gerçekleştirilen sohbet programında vakfımızın ve Anadolu Federasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgi verildi.

  İstişare sohbetinde konuşan Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir, "Her yıl 15 Ramazan'da bu toplantıları gerçekleştirerek geçtiğimiz yıl içinde yapılan işleri konuşarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu yıl da yine aynı niyetle bir araya geldik. Bunun Ramazan'da olmasının nedeni Peygamber efendimiz ile Cebrail'in her yıl Ramazan'da karşılık mukabelede bulunmasındandır. Vakfımızda yoğun bir iyilik ve yardım hareketi var ama biz kendimizi ihmal ettiğimiz zaman, kendi aramızda konuşmadığımız zaman yardım alacak duruma düşüyoruz. Bunun için Ramazan'da vakıf olarak, aile olarak bu müzakereleri gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

  Gerçekleştirilen sohbet programında konuşan Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Özmantar, "Biz bir kuşak hareketi olmadığımızı defalarca söyledik. Bu bir bayrak yarışıdır. Planlama yaparken gelecekte görevi devralacak gençlerin yaşayacağı dünyayı düşünmek zorundayız. Bugün insanlık geleceği ile ilgili birtakım projeksiyonlara ihtiyaç duymaktadır. Bizim gibi yapılar insanlığı şekillendiren en önemli güçtür. Bu yüzden bu tür yapılarda yer almak efor ister" ifadelerini kullandı.

  Sohbet programında konuşan Yönetim Kurulu Üyemiz Adem Er, "Sürekli görüş alışverişi içerisindeyiz ve bu fikirler not olarak kaydediliyor. Yıl içerisinde daima bu veriler incelenerek planlamalar bu doğrultuda gerçekleştiriliyor. Yeni dönem STK çalışmalarında yeni başlıklar ve yeni çalışma tarzları gündem ediliyor. Bazı çalışmalarımız ön plana çıkarılırken kimisi de geri plana atılıyor. STK’lar bu süreci doğru takip etmek zorundadır. Bizler buralarda gelecek perspektifimizi oluşturmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

  Gerçekleştirilen sohbet toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Hıdır Akaslan, "Toplum artık fikir verenlere değil fikirleri hayatla buluşturanlara kıymet veriyor. Biz camia olarak tam da böyle bir yerde duruyoruz. Bu halkanın içerisinde de farklı düşünen arkadaşlarımız var. Bunun da farkında olarak bu farklılıkları sorun etmeksizin ortak olarak neler yapabilir sorusuna odaklanıyoruz. Camiamızı anlamlı kılan ve ileriye taşıyacak olan şey de budur" dedi.

  Toplantıda konuşan bir diğer isim olan Hayata Dokun Yetim Derneği Başkanı Yunus Atilla Hamallar, "İki konuya dikkat çekmemiz gerekiyor. Birincisi insan kaynağı ikincisi ise mali kaynak. Bu ikisi bir arada yürütülerek belli bir zenginliğe dönüştürülmelidir. Aksi takdirde tarihin tozlu sayfalarındaki kurumlar gibi bizler de tekrara düşüp yok olup gideriz" şeklinde konuştu.

  Gerçekleştirilen konuşmaların ardından birim bilgilendirmelerine geçildi. Birim bilgilendirmelerinde Esnaf komisyonu ve Evde Karakter Eğitimi komisyonu gerçekleştirdikleri etkinlikler hakkında bilgilendirmeler yaparken, Yardım Komisyonu bu yıl gerçekleştirilen yardımlar hakkında bilgiler verdi. Ramazan ayı dolayısıyla karagözdeki yardım mağazasında birçok ihtiyaç sahibi aileye giyim yardımları gerçekleştirildiği anlatılırken ailelerin bu yardımlardan duydukları memnuniyet dile getirildi.

  İstişare toplantısında Yetim Komisyonu tarafından gerçekleştirilen çalışmalar da anlatıldı. Yetim komisyonunun sadece yardımlarla değil eğitim faaliyetleri ile de yetim ailelere destekte bulunduğu vurgulandı. Toplantıda Öğretmen Komisyonunun gerçekleştirdiği faaliyetler de anlatılırken bu çalışmalar ile alakalı güzel dönütler alındığı aktarıldı. Göçmen Hizmetleri Merkezi’nin faaliyetlerinin de anlatıldığı toplantıda sosyal uyumu güçlendirmek için gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlana faaliyetler anlatıldı. Toplantıda vakfımız bünyesinde yayın yapan FECR Radyo’da gerçekleştirilen yayınlar hakkında da bilgiler verilirken yapılan yayınların pozitif geri dönüşler aldığı ifade edildi.

  Toplantıda BEKAM çalışmaları hakkında da bilgilendirmeler yapılırken 15 Ramazan Yetimler Günü münasebetiyle gerçekleştirilen “Kardeşlik Sofrası” organizasyonunda Cerablus’ta yetimlerle iftar yapan AÖB üyeleri duygularını aktardı. Toplantı karışıklık soru, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

 • El Bab AKM’de ‘Başarı Hikayeleri” Konuşuldu

  Suriye’deki Anadolu Kültür Merkezleri’nde düzenlenen seminerler kuşağında bu hafta “Başarı Hikayeleri” konuşuldu.


  Suriye’deki Anadolu Kültür Merkezleri’nde düzenlenen seminerler kuşağı her hafta farklı bir konu ve konuğun katılımıyla devam ediyor. El Bab Anadolu Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminer kuşağının bu haftaki oturumunda 2020/2021 yılındaki Liseden başarılı olan öğrencilere yönelik “Başarı Hikayesi” konusu işlendi. 7 Mart Pazartesi günü düzenlenen seminere Basak Shaheer ve Aram Üniversitesi Temsilcileri konuşmacı olarak katıldı.


  Düzenlenen seminerde, “Öğrencileri destekleme”, “Öğrencileri doğru yönlendirme”, “Unutmamak için doğru çalışma yöntemleri ve doğru teknik”, “Ders çalışmak için zaman nasıl kullanılır” ve “Öğrencileri çalışmaya ve sebat etmeye teşvik etmek için üniversite hayatına basitleştirilmiş bir genel bakış” konuları işlenirken, Suriye'nin kuzeyinde bulunan üniversiteler hakkında da kısa bilgiler verildi.

 • Uluslararası Öğrenciler Gönüllü Ailelerimizi Ziyaret Ediyor

  Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan uluslararası üniversite öğrencileri gönüllü ailelerimizin evlerine misafir oluyor.

  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Birimi, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan uluslararası üniversite öğrencileri ile birlikte gönüllülerimizin evlerine ziyaretlerde bulunuyor. Gaziantep’te bulunan üniversitelerde tahsillerine devam eden Azerbaycan, Somali, Sudan, Sudi Arabistan, Filistin, Lübnan ve Mısırlı öğrenciden oluşan heyet gönüllü ailelerimizle tanışarak ülkemizi ve kültürümüzü yakından tanıma imkânı buluyorlar. Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi’nin organize ettiği, ailelerin ve öğrencilerin memnuniyetle karşıladığı etkinliklerde öğrenciler Anadolu mutfağından lezzetleri tadarak gönüllü ailelerimizle hasbihal ediyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow