Cuma, 08 Aralık 2023
Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu, "Truman Show" Filmini Tahlil Etti

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu, "Truman Show" Filmini Tahlil Etti Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu, bu yılın ilk film tahlilini gerçekleştirdi. 1998 yapımı "Truman Show" filmini ele alan komisyon, Öğretmen Komisyonu üyesi Yılmaz Ergen'in moderatörlüğünde, filmde verilen mesajları ve neden kült bir film olduğunu detaylı bir şekilde analiz etti.
Çalışmada özellikle Platon'un 'mağara alegorisi' ile film arasındaki benzetmelere dikkat çekildi. Filmin dönemindeki ve günümüzdeki yankıları, etkileri üzerinde duruldu. Katılımcıların filmle ilgili çeşitli detaylara yönelik yorumları ve bakış açılarıyla etkinlik, oldukça zengin bir içeriğe sahip oldu.
Etkinlik, katılımcıların yeni filmlerle benzer analizlerin devam etmesi yönündeki temennileriyle sonlandırıldı. Bülbülzade Vakfı, öğretmenler için düzenlediği bu tür etkinliklerle, sinemanın eğitimdeki yerini ve önemini bir kez daha vurgulamış oldu.
Öğretmen komisyonu olarak, kültürel aktiviteler, sosyal çalışmalar, kitap tahlilleri, dini geziler ve film kritikleri gibi etkinliklerle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow