Cuma, 08 Aralık 2023
Üniversiteyi kazanan Yetim öğrencilere Destek Sağlandı

Üniversiteyi kazanan Yetim öğrencilere Destek Sağlandı Öne Çıkarılmış

Hayata Dokun Yetim Derneği ve Mozaik Kadın Derneği, üniversiteye yeni başlayacak olan yetim öğrenciler ile tanışmak ve onlara destek olmak için bir araya geldi.

Mozaik Kadın Derneği Başkanı Rabia Aldemir ve üyelerinin de katılım sağladığı toplantıda, öğrencilere valiz ve kitap desteği sağlandı.

Rabia Aldemir; ''Mozaik Kadın Derneği olarak bizler daima sizlerin yanındayız. Bir evinizin de Bülbülzade Vakfı olduğunu unutmayın. Burada edindiğiniz deneyimleri, eğitim-öğretim hayatınıza uygulayarak daha çok kimlere faydalı olabiliriz, nasıl insanların hayatlarına dokunabiliriz diyerek çalışın. İnsanlara vakıf bilincini anlatarak bu iyilik hareketinin birer gönüllüsü de sizler olun. Gittiğiniz yerlerde bizler gibi çalışan, düşünen Türkiye'nin farklı yerlerinde arkadaşlarımız ve vakıflarımız var sizlere yardımcı olmaları için onlarla irtibat halindeyiz. Yeni eğitim öğretim hayatınızda sizlere hep destek olacağız. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum yolunuz açık olsun.''

Aynı zamanda anı kalması adına şu not öğrenciler ile paylaşıldı;

Sevgili Kardeşim,

Tolstoy’un da dediği gibi; “bütün muhteşem hikayeler iki şekilde başlar ya şehre bir yabancı gelir ya da biri yolculuğa çıkar.”

Sen şimdi muhteşem hikâyenin başında bir yolculuğa çıkacak, bir şehirde yabancı olacaksın.

Hikayene yeni bir şehirde devam ederken, yeni arkadaşların, yeni derslerin, yeni hocaların olacak. Yenilerin hayatına güzel renkler katmasını isteriz.

Zor yollardan geçip, üniversiteyi kazandın

Elbette bu yeni yolunda da zorluklarda olacak, bu zorluklar da hayatımızın bir parçası, üstesinden geleceğine eminiz.

Biz hem zorluklarda hem de başarı dolu yolunda Bülbülzade Vakfı olarak yanında olacağız. sen iyiliğin, güzelliğin, başarının temsilcisi olurken biz de gurur duyacağız.

Bülbülzade Vakfı ailesi seni tebrik ediyoruz ve nice güzel başarılar diliyoruz.

Dualarımız seninle…

Bülbülzade Vakfı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow