Cuma, 08 Aralık 2023
ESC Gönüllülerimizle Yaraları Sarmaya Devam Ediyoruz

ESC Gönüllülerimizle Yaraları Sarmaya Devam Ediyoruz Öne Çıkarılmış

Dünyanın her bir tarafından farklı ülkelerden gelen ESC gönüllülerimiz deprem bölgelerinde vatandaşlarımızın yaraları sarmak için kollarını sıvadı. İslahiye'deki konteyner ve çadır kentlerde bulunan Bülbülzade Vakfı Aile Merkezimizi ziyaret ederek çocuklar ve vatandaşlarla tanışıp sohbet etti. Çocuklarımızla oyunlar oynayarak morallerini yüksek tutmalarına yardımcı olan gönüllülerimiz, çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidererek yüz boyama, eski çocuk oyunları oynama, origami yapımı, satranç ve voleybol gibi faaliyetler gerçekleştirdi.

ESC gönüllülerimiz, öğretmen rolünü aldıkları el işi atölyesinin ilkini gerçekleştirdi. El işi atölyemizde öğretmenlerimiz çocukların marifetlerini ortaya çıkarmalarına yardım ettiler. Çocuklara makas, çizim gibi gibi yeteneklerini kullanmaları konusunda destek vererek birlikte yeni oyuncaklar yaptılar.

Ayrıca Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanını ziyaret ederek ormanımızda yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Ormandaki istenmeyen otların temizlenmesine ve ağaç dikimine yardımcı oldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow