Cumartesi, 09 Aralık 2023
Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı

Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen, öğretmenler ve ailelerinin katıldığı iftar programı 3 Nisan Pazartesi günü Vakıf merkezimizde yapıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ kürsüye gelerek selamla konuşması yaptı.

Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ konuşmasında şu hususlara değindi; “Saygıdeğer Kardeşlerim, Bülbülzade Vakfı öğretmenler komisyonu tarafından tertip edilen iftar programımıza hepiniz hoş geldiniz. Millet olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Coğrafyamızın yüz yıllardan beri kendisini belki azade olarak düşündüğü büyük bir felaket ile karşı karşıyayız. Vakfımız depremin yaşandığı ilk günden itibaren bir sığınak gibi insanlara kapısını açtı. “İnsan insanın kurdudur” mottosunun aslında ne kadar yalan ve yanlış olduğunu, “İnsan, insanın limanıdır; sığınağıdır” şeklinde bize gösterdi. Biz deprem zamanını burada canlı bir şekilde yaşadık, bu gördüğünüz alanlar, içerdeki lobimiz, üst katlarımız, kafeteryamız tamamen halkımıza bir sığınak gibi kapılarını açtı ve bu zor zamanlarda bütün insanlara aynı mesafede olduğumuzu ve herkese kucağımızı bir Müslüman gibi açtığımızı göstermiş olduk. Bugün bu zor zamanların belki de en nadide dönemi olan Ramazanı hep birlikte idrak ediyoruz. Ramazan-ı Şerifin kuşatıcı, kapsayıcı, kucaklayıcı atmosferi, bir araya geldiğimizde daha net hissediliyor. Ramazanlar da Rabbimizin bize göndermiş olduğu vahyin ayı olduğunu unutmadan vahiy ayında, vahiy ile birlikte yürümenin ne kadar güzel olduğunu ve bizim asıl yolumuz olduğunu bir kez daha hatırlamamız gerekiyor. Yavaş yavaş Kadir gecesine yaklaşıyoruz. Ramazan Bayramı’nda Rabbimizden memleketimiz için huzur, sükûn istiyoruz. Rabbimizden milletimiz için güzel bir gelecek temennisinde bulunuyoruz bu güzel gecede bu güzel insanlar ile birlikte olduğumuz için kendimizi çok mesut hissediyoruz. Geldiğiniz için katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum, akşamınız, geceniz ve yarınınız hayırlar ile dolsun.

Selamlama konuşmalarının ardından iftar programı Celal Er tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow