Cuma, 08 Aralık 2023
×

Uyarı

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /home/bulbulza/public_html/images/haber-resim/2023/01Ocak/21
×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:
Odak Grup Toplantılarının 2.si Gerçekleştirildi

Odak Grup Toplantılarının 2.si Gerçekleştirildi

BEKAM (Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi) bünyesinde yapılan Odak Grup Toplantıları 2.si “Varoluşsal Bir Eylem Olarak Okuma ve Yazma Kültürü” konu başlığıyla 28 Ocak Cumartesi günü vakıf merkezimizde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir, Adem Er, BEKAM (Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi) Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, STK temsilcileri ve gönüllüler katıldı.

“Varoluşsal Bir Eylem Olarak Okuma ve Yazma Kültürü” üzerine müzakere yapılan toplantının moderatörlüğünü Enes Günaslan gerçekleştirdi.

Toplantıda Schopenhauer’dan anekdotlar verilerek yazının gelişimi, yazı kültürü, okumanın üst eylem olduğu, eğitimin ve kitabın yaygınlaşmadığı coğrafyalarda okuma eylemi seçkin bir tavır olarak kaldığı, okumayı nitelikli hale getirmek gerekliliği, nitelikli okuma kültürü, cahillik, sözlü kültür, gençler arasında yayılan watpad kitapları, anlatım kültürü, skolastik dönem, hedefsiz okuma konularından bahsedildi.

Toplantı yapılan müzakerelerin ardından sona erdi.

{gallery}2023/01Ocak/21{/gallery}

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow