Cuma, 08 Aralık 2023
Fecr Radyo’da “Suriye’nin Sesi” Projesi Başladı

Fecr Radyo’da “Suriye’nin Sesi” Projesi Başladı Öne Çıkarılmış

Belkıs Kadın, Aile, Eğitim, Sosyal, Sağlık, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve T.C İçişleri Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen “Suriye’nin Sesi” projesi, Türkiye’de yaşayan Suriyeli göçmenlerin ihtiyaç duydukları her türlü sosyal, kültür, yasal, sanatsal kısacası yaşama dair her türlü konunun işlendiği Arapça ve Kürtçe dillerinde yapılacak olan yayınlara erişimin sağlanacağı radyo istasyonu sayesinde insanların temel ihtiyaçlarından ziyade düşünce dünyalarında olumlu yönde bir inşa başlatmak amaçlanmaktadır.

Bu proje kapsamda kültür sanat programları, kadın ve aile programları, gençlik programları, sağlık programları, dini içerikli programlar ve Suriyelilere yönelik resmi iş ve işlemleri kolaylaştırmaya yarayacak danışmanlık içerikli programlar sunulması öngörülmektedir. Öte yandan programların içerikleri; kamu, sivil toplum kuruluşları ve halkın bir arada bulunmasıyla oluşturulacağı için sosyal uyum konusunda da katkılar sağlayacaktır. Mevcut radyo istasyonu olan Fecr Radyo sayesinde Suriye’de kaybolmaya yüz tutmuş bir medeniyetin silinip gitmesini önlemek amacıyla dil birliği ile programların yapılması amaçlanmaktadır.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow