Cumartesi, 09 Aralık 2023
EKE Komisyonu Tanışma Kahvaltı Programı Yapıldı

EKE Komisyonu Tanışma Kahvaltı Programı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Evde Karakter Eğitimi komisyonunun (EKE) 2022-2023 eğitim öğretim yılı ilk programı olan “Tanışma Kahvaltısı” 22 Ekim Cumartesi Davut Özgül Konferans salonunda yapıldı.

Birçok eğitimci, veli ve öğrencinin katıldığı program sinevizyon gösterisiyle başladı. Ardından Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Rukiye Kaplan, selamlama konuşması yaptı; “Evde karakter eğitimi komisyonu yaklaşık 15-16 yıl önce Bülbülzade vakfımızın bünyesinde, “Yüreğine Dokunulmamış Hiçbir Çocuk Kalmasın” şiarıyla yola çıkmış bir çalışmadır. O günden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Amacınız çocukların akranlarıyla birlikte eğlenerek, tecrübe ederek, sürece dahil olarak ve aktif rol alarak öğrenmeleridir. Bizler 4 yaştan başlayarak 9 yaş aralığına kadar olan çocuklarımıza yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Sene içerisinde çocuklarımızla burada yaşlarına göre farklı gruplar halinde değerler eğitimi, sanatsal kültürel faaliyetler, geziler, tematik atölyeler, ramazan etkinlikleri ve Yaz sezonunda “Yaz Okulu” çalışmaları yapmaktayız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ahlaklı ve erdemli bireyler olması en büyük dileğimizdir. Rabbim bizleri bu güzel işlerde muvaffak eylesin, emeklerimizi boşa çıkarmasın. Bu çalışmalar yürütülürken arka planda destek veren, büyük emekler sarf eden tüm eğitimci arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ve yine yaptığımız tüm çalışmalarda iş birliğinizden dolayı siz kıymetli velilerimize de teşekkür ederim” şeklinde konuşarak EKE komisyon çalışmaları hakkında kısa bilgilendirme yaptı. 

Çocuklar, Vakfımız bünyesinde hizmet veren Katre Sanat Merkezinin Gitar eğitmeni Coşkun Ayyıldız’ın çocuk şarkılarına sahnede eşlik etti.

Ebeveyn, çocuk oyunlarıyla program sona erdi.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow