Cumartesi, 09 Aralık 2023
Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş Vakfımızı Ziyaret Etti

Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş Vakfımızı Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş 7 Eylül Çarşamba günü vakfımızı ziyaret ederek Vakıf başkanımız Turgay Aldemir, AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ve Vakıf üyeleri ile bir araya geldi.

İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Kalite Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, vakfımızı ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen ziyarette, Vakıf Merkezimizin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alarak tanıtım sinevizyonları izlendi. Ortadoğu Medya Merkezini ve Fecr-i Ati Radyo’yu gezerek Vakfımız Bünyesinde faaliyet gösteren Şafak Radyo’da Keyf-i Muhabbet programına konuk oldu. Programda, Sivil toplum kuruluşu ile insan arasındaki bağ ve sivil toplum kuruluşların insan hayatına bakışı hakkında konuştu.

Vakıf Merkezimizin gezilmesinin ardından Erdoğmuş, Rabia Aldemir ve Vakıf üyeleri ile Kurumsallık ve Kapasite Gelişimi ile ilgili söyleşi gerçekleştirildi. Erdoğmuş söyleşide; “Dünya çok dinamik gerçekten bir sürü şeylerle karşı karşıya bırakıyor. STK’ların klasik hayır işleri yetmiyor, İnsana bir şey katmak için bir gayeleri ve faydaları var. Derneklerinde o kadar uzman olması gerekmiyor ama bu iş için birinin takipçisinin olması, irtibat noktasının olması gibi eşleştirmede yapmak lazım. İnsanların verdiği yardımlar ne kadar idari işlere ne kadar hizmete gidecek insanlar bunu tam olarak bilemediği ve önyargıda olduğu için elden verme tarzını kullanıyorlar. Bunu da düzeltmek ve değiştirmek için STK’ların vazgeçmeleri yerine geliştirmeleri ve düzen vermeleri gerekir” ifadelerini kullandı

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • GBB Genel Sekreter Yardımcısı’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mehmet Abdullah Aksoy ve beraberindeki heyet Vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile 7 Ekim Cuma günü bir araya geldi.

  Gerçekleştirilen ziyarette Vakıf çalışmalarımız hakkında bilgiler verilerek faaliyetlerimiz ile ilgili sinevizyonlar izletildi. Daha sonra ilimizde yürütülen çalışmalarla ilgili istişare edilerek; Kadın, aile, eğitim, gençlik ve sosyal hizmetler gibi konular gündem edilerek fikir alışverişi yapıldı. Özellikle aile, kadın ve gençlere yönelik yapılan faaliyetler değerlendirildi.

  Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • Gazze Destek Derneğinden Vakfımıza Ziyaret

  Gazze Destek Derneği G.D.D. Türkiye Koordinatörü Caner Köktaş ve beraberindeki heyet 5 Ekim Çarşamba günü Vakıf merkezimizi ziyaret etti.

  Ziyaret kapsamında Köktaş, Gazze Destek Derneği adına yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. İnsani yardım ve sürdürülebilir eğitim programları, Filistin özelinde hazırlanan destek programları, bölgeye dair istatistiksel raporlar değerlendirildi. Görüşmede Vakıf faaliyetlerimiz ve sürdürülen projeler tanıtıldı.

 • Suriye, Vatandaşlık Onur ve Hakları Derneği Temsilcilerinden Vakfımıza Ziyaret

  Şanlıurfa’da bulunan Suriye Vatandaşlık Onur ve Hakları Derneği temsilcileri Dr. Mervan Nezhan ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi

  1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Dr.Mervan Nezhan ve beraberindeki heyet, Vakfımızda Ortadoğu Medya İletişim Merkezini gezerek yapılan çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

  Toplantıda bu bölgelerin geleceğinin yüzyıllardır yaşayan tüm halkı kuşatacak ve koruyacak stratejik çalışmalara ihtiyaç duyduğunun üzerinde durulurken düşünce kuruluşlarının halkın selam yurduna dönüşmesini sağlayan stratejiler üretmesi gerektiği ifade edildi. Özellikle Suriye’nin kuzey bölgesinde araştırmalar yapan merkezler ve bölgelere yönelik yapılacak eğitim, diyalog ve fikir çalışmaları üzerinde duruldu. Beraber hazırlanması düşünülen raporlar ve çalışmalar hakkında görüşmeler yapıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow