Cuma, 08 Aralık 2023
Anadolu Kültür Merkezlerinin Yaz Sonu Kapanış Programı Gerçekleştirildi

Anadolu Kültür Merkezlerinin Yaz Sonu Kapanış Programı Gerçekleştirildi Öne Çıkarılmış

Gaziantep'te yaşayan göçmen çocuklara yönelik olarak Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren eğitim, kültür ve sanat hizmeti veren Anadolu Kültür Merkezlerinin yaz sonu kapanış programı yapıldı.

Gaziantep içerisinde birçok semtte hizmet veren Anadolu Kültür Merkezlerinde öğrenciler yaz boyunca dil (Arapça, İngilizce, Türkçe), Sanat; (resim, müzik, tiyatro) Kur’ân-ı Kerim ve matematik eğitimi aldılar. Eğitimlerin bitmesiyle öğrencilere yönelik yaz sonu kapanış programı düzenlendi.

Düztepe Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda, öğrenciler tarafından dönem boyunca hazırlığı yapılan birçok tiyatro oyunu ve müzik gösterisi yapıldı. Başarılı olan öğrencilere hediyeler verildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Katre Sanat Merkezinde Robotik Kodlama Eğitimi Devam Ediyor

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Katre Sanat Merkezinde Robotik Kodlama eğitimleri devam ediyor.
  Cumartesi günleri eğitimi verilen Robotik kodlama kursunda öğrencilerin, Temel elektronik becerisi, 3d modelleme ve yazılım temel bilgileri öğrenme, Rapor yazma, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) alanlarında kodlama ve programlama becerilerini birleştirip gelişmesini sağlıyor. Aynı zamanda mücadele, sorun çözme, takım duygusu, iş birliği ve azim becerileri de kazandırıyor.
  Bu beceriler ile Teknofest gibi teknoloji yarışmalarına katılım sağlanıyor. Teknofest yarışmasına katılım sağlayan kurs öğrencilerimizin yaptıkları beş projelerden biri sergiye çıkmaya hak kazandı.
  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen atölyelere öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Atölyeler, Bülbülzade Vakfı içerisinde yer alan Katre Sanat Merkezinde ve Evde Karakter Eğitimi sınıflarında yapılıyor.

 • Hayata Dokun Yetim Derneği AÖB ile Bir Araya Geldi

  Hayata Dokun Yetim Derneği ve üniversiteyi yeni kazanan öğrencileri ile AÖB 12 Eylül Pazartesi günü bir araya gelerek hasbihal programı gerçekleştirdi.

  Vakıf merkezimizde gerçekleşen hasbıhal programı, öğrenci kardeşlerimizin kendilerini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra üniversitede okuyan öğrenciler, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak yaşadıkları tecrübeleri paylaştı.

  Programda konuşan Celal Er,” Gideceğiniz yerlerde sadece mazlumun, mağdurun sırtını giydirip, karnını doyurmak değil aynı zamanda zihnine kalbine de dokunmak varsa bir sıkıntısı derdi gidermek gerekiyor ve şu zamanda en önemli şey zamanı düzgün kullanamamak.  Gençlik zamanınızı değerli, planlı ve en güzel şekilde kullanacağınız imkânlar ortaya koymak için elimizden geleni yapmalıyız.”

  Hayata Dokun Yetim Derneğinden Hatice Sohbet,” Zaman o kadar hızlı geçiyor ki okulun verdiği derslerle sınırlı kalmayın. Sadece okuduğunuz bölümde değil, farklı alanlarda da kendinizi geliştirmeye çalışın ve bol bol okuyun. Etrafınızdaki insanlara yardımcı olmaya çalışın.”

  Program öğrencilere hediye verilmesinin ardından sona erdi.

 • Ortadoğu Medya Akademi Kurs Kayıtları Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından düzenlenen “Ortadoğu Medya Akademi” kurs kayıtları başladı.

  “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” kapsamında; Fotoğrafçılık, Kameramanlık, Muhabirlik, Kurgu-Montaj, Metin Yazarlığı kursları başladı. 5 dalda yapılan kurslarda ücretsiz olarak 6 ay eğitim verilecek. Eğitim verecek olan hocalarımız Fotoğraf ve Kamera: HKU Öğrt. Gör. M. Fatih Eminoğlu, Metin Yazarlığı/Senaryo: Dr. Öğr. Üyesi Deniz Telek, Kurgu/Montaj: Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Eyup Koçaslan, Muhabirlik: Şafak Radyo Muhabiri Adil Yeter derslere girecek. 6 aylık eğitimin beş ay teorik bir ay pratik şeklinde olacak.

  6 ayın sonunda alanında yetkin sektöre yetişmiş eleman kazandırılarak istihdama katkı sağlanacak.

  Son kayıt Başvuru 19 Eylül

  Başvuru için tıklayınız

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow