Çarşamba, 28 Eylül 2022
Ödüllü Yaz Okulu’nun Kapanış Programı Gerçekleşti

Ödüllü Yaz Okulu’nun Kapanış Programı Gerçekleşti Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı’nın her sene yaz “Eğlenerek Öğreniyoruz” sloganıyla düzenlediği Ödüllü Yaz Okulu 5 Ağustos Cuma günü Davut Özgül Konferans Salonunda gerçekleştirilen kapanış programıyla sona erdi.

 “Yaz Okulu Kapanış Programına” öğrenciler velileri ile birlikte katılım gösterdiler. Program, Ortaokul öğrencilerimizden Aybüke Algan ve İbrahim Bilben tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ortaöğretim ve Evde Karakter Eğitimi yaz okulu koordinatörlerimiz Yaz Okulu etkinliklerini, öğrencilerin aldığı dersleri ve yapılan aktiviteler hakkındaki bilgi paylaşımında bulundu. Program kapsamında İlkokul öğrencilerimiz tarafından müzik ve dans gösterileri yapılırken, öğrencilerimizin Yaz Okulu boyunca yapmış oldukları etkinlikler ve derslerden hazırlanan videolarda velilerimize izletildi. Ayrıca programda Anadolu Öğrenci Birliği üyemiz Bekir Taha Güvenç, canlı müzik dinletisi gerçekleştirdi. Program öğrencilerimize başarı belgelerinin takdimini ardından sona erdi.

Çocuklarımızın yaz aylarını değerlerimizle buluşarak daha verimli geçirilmeleri amacıyla bu sene 27 Haziran- 5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Hafta içinde tam gün olarak yapılan yaz okulu; sabahtan öğleye kadar Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Peygamber’in Hayatı (siyer), Peygamberlerimiz ve İletişim, Adabı Muaşeret ve Müzik dersleri verildi. Öğleden sonraki bölümde ise yüzme, halı saha, voleybol ve basketbol maçları, hayvanat bahçesi ve şehir gezisi, izci kampı ve müze ziyaretleri, satranç dersi, akıl oyunlar, bağlama ve gitar dersleri ile sinema etkinlikleri yer aldı.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Katre Sanat Merkezinde Robotik Kodlama Eğitimi Devam Ediyor

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Katre Sanat Merkezinde Robotik Kodlama eğitimleri devam ediyor.
  Cumartesi günleri eğitimi verilen Robotik kodlama kursunda öğrencilerin, Temel elektronik becerisi, 3d modelleme ve yazılım temel bilgileri öğrenme, Rapor yazma, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) alanlarında kodlama ve programlama becerilerini birleştirip gelişmesini sağlıyor. Aynı zamanda mücadele, sorun çözme, takım duygusu, iş birliği ve azim becerileri de kazandırıyor.
  Bu beceriler ile Teknofest gibi teknoloji yarışmalarına katılım sağlanıyor. Teknofest yarışmasına katılım sağlayan kurs öğrencilerimizin yaptıkları beş projelerden biri sergiye çıkmaya hak kazandı.
  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen atölyelere öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Atölyeler, Bülbülzade Vakfı içerisinde yer alan Katre Sanat Merkezinde ve Evde Karakter Eğitimi sınıflarında yapılıyor.

 • Hayata Dokun Yetim Derneği AÖB ile Bir Araya Geldi

  Hayata Dokun Yetim Derneği ve üniversiteyi yeni kazanan öğrencileri ile AÖB 12 Eylül Pazartesi günü bir araya gelerek hasbihal programı gerçekleştirdi.

  Vakıf merkezimizde gerçekleşen hasbıhal programı, öğrenci kardeşlerimizin kendilerini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra üniversitede okuyan öğrenciler, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak yaşadıkları tecrübeleri paylaştı.

  Programda konuşan Celal Er,” Gideceğiniz yerlerde sadece mazlumun, mağdurun sırtını giydirip, karnını doyurmak değil aynı zamanda zihnine kalbine de dokunmak varsa bir sıkıntısı derdi gidermek gerekiyor ve şu zamanda en önemli şey zamanı düzgün kullanamamak.  Gençlik zamanınızı değerli, planlı ve en güzel şekilde kullanacağınız imkânlar ortaya koymak için elimizden geleni yapmalıyız.”

  Hayata Dokun Yetim Derneğinden Hatice Sohbet,” Zaman o kadar hızlı geçiyor ki okulun verdiği derslerle sınırlı kalmayın. Sadece okuduğunuz bölümde değil, farklı alanlarda da kendinizi geliştirmeye çalışın ve bol bol okuyun. Etrafınızdaki insanlara yardımcı olmaya çalışın.”

  Program öğrencilere hediye verilmesinin ardından sona erdi.

 • Ortadoğu Medya Akademi Kurs Kayıtları Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından düzenlenen “Ortadoğu Medya Akademi” kurs kayıtları başladı.

  “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” kapsamında; Fotoğrafçılık, Kameramanlık, Muhabirlik, Kurgu-Montaj, Metin Yazarlığı kursları başladı. 5 dalda yapılan kurslarda ücretsiz olarak 6 ay eğitim verilecek. Eğitim verecek olan hocalarımız Fotoğraf ve Kamera: HKU Öğrt. Gör. M. Fatih Eminoğlu, Metin Yazarlığı/Senaryo: Dr. Öğr. Üyesi Deniz Telek, Kurgu/Montaj: Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Eyup Koçaslan, Muhabirlik: Şafak Radyo Muhabiri Adil Yeter derslere girecek. 6 aylık eğitimin beş ay teorik bir ay pratik şeklinde olacak.

  6 ayın sonunda alanında yetkin sektöre yetişmiş eleman kazandırılarak istihdama katkı sağlanacak.

  Son kayıt Başvuru 19 Eylül

  Başvuru için tıklayınız

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow