Çarşamba, 28 Eylül 2022
Elbirliği Dernek Başkanı Handan Karataş’dan Vakfımıza Ziyaret

Elbirliği Dernek Başkanı Handan Karataş’dan Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları insani yardım platformu Başkan yardımcısı ve Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş 1 Ağustos Pazartesi günü Vakfımızı ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir ve üyelerimiz ile görüşen Karataş, faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi aldı. Ayrıca birlikte yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş, görüşme esnasında Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir’e hediye takdim etti. Ziyaret sonrası Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi bünyesinde bulunan Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni ziyaret eden Karataş; Şafak Radyo, Fecr Radyo ve TV Stüdyosunu gezerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Anadolu Kültür Merkezlerinde Konferanslar Serisi Devam Ediyor

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Suriye’deki güvenli bölgedeki Cerablus Anadolu Kültür Merkezinde İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Kalite Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş ile “Kendini Tanıma ve Hayat Yolculuğuna Hazırlık” konulu konferans düzenlendi.

  Konferans merkez öğrencileri ve öğretmenlerine yönelik düzenlendi. Konferans öncesinde merkezi gezen Nihat Erdoğmuş yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Konferansta konuşan Erdoğmuş,” Hayat bir yolculuk ve bu yolculuğun başkahramanı kendimiziz. Kendimizi tanırsak hangi yoldan ilerlememiz gerektiğine daha kolay karar veririz. Her hayat bir hikâyedir. Bu hayat ile ilgili bir planımızın olması gerekiyor. Hayat planımız yoksa nereye gittiğimizi bilemeyiz ve savrulur gideriz. Hayat yolculuğunda her zaman diliminde yaptıklarımız birleşecek bir hikâye olacak, Zorluklarla karşılaşmak yoldan dönmek olmamalıdır. Hepimizin geri kalan hayatında iyi bir hikâyesi olması gerekmektedir. 2060’ları düşünün bu çok mu uzak O zaman ne yapıyor olacağız? Bunu düşünmemiz lazım. Her zaman bir hayalimizin olması gerekiyor ve bu olmadığında hayatımızda gerçekçi adımlarımız olmaz” şeklinde konuştu.

  Konferans Cerablus Anadolu Kültür Merkezi Müdürü Abid Halil’in, Nihat Erdoğmuş’a hediye takdiminin ardından sona erdi.

   

 • Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş Vakfımızı Ziyaret Etti

  Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş 7 Eylül Çarşamba günü vakfımızı ziyaret ederek Vakıf başkanımız Turgay Aldemir, AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ve Vakıf üyeleri ile bir araya geldi.

  İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Kalite Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, vakfımızı ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen ziyarette, Vakıf Merkezimizin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alarak tanıtım sinevizyonları izlendi. Ortadoğu Medya Merkezini ve Fecr-i Ati Radyo’yu gezerek Vakfımız Bünyesinde faaliyet gösteren Şafak Radyo’da Keyf-i Muhabbet programına konuk oldu. Programda, Sivil toplum kuruluşu ile insan arasındaki bağ ve sivil toplum kuruluşların insan hayatına bakışı hakkında konuştu.

  Vakıf Merkezimizin gezilmesinin ardından Erdoğmuş, Rabia Aldemir ve Vakıf üyeleri ile Kurumsallık ve Kapasite Gelişimi ile ilgili söyleşi gerçekleştirildi. Erdoğmuş söyleşide; “Dünya çok dinamik gerçekten bir sürü şeylerle karşı karşıya bırakıyor. STK’ların klasik hayır işleri yetmiyor, İnsana bir şey katmak için bir gayeleri ve faydaları var. Derneklerinde o kadar uzman olması gerekmiyor ama bu iş için birinin takipçisinin olması, irtibat noktasının olması gibi eşleştirmede yapmak lazım. İnsanların verdiği yardımlar ne kadar idari işlere ne kadar hizmete gidecek insanlar bunu tam olarak bilemediği ve önyargıda olduğu için elden verme tarzını kullanıyorlar. Bunu da düzeltmek ve değiştirmek için STK’ların vazgeçmeleri yerine geliştirmeleri ve düzen vermeleri gerekir” ifadelerini kullandı

 • Irak Alimler Konseyi Başkanı Vakfımızı ziyaret etti

  Irak Alimler Konseyi Başkanı Şeyh Dr. Mahmud Abdülaziz El-Ani ve beraberindeki heyet 19 Ağustos Cuma günü vakfımızı ziyaret ederek Vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

  Gerçekleştirilen ziyarette faaliyetlerimiz hakkında bilgiler aktarılırken, heyete vakfımızı tanıtım videosu izletildi. Irak Alimler Konseyi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler edinildi. Konsey Başkanı, Turgay Aldemir ile sivil toplum çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Daha sonra Konsey Başkanı ve heyete kitap hediye edildi.

  Kahramanmaraş, Isparta, Ankara, Gaziantep gibi Türkiye’nin birçok yerinde Ramazan Programı çekimi yapan, Samarra tv ve Al-Resalah tv kanallarının sahibi Irak Alimler Derneği, Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Ortadoğu İletişim Merkezi Stüdyosunu gezerek çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Dernek yetkilileri tarafından Hac ve Umre çekimleri yapılması ve ortak yürütebilecek programlar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

  Ziyaret, İstikrar spor merkezi gezilmesi ile sonra erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow