Cuma, 08 Aralık 2023
Makedonyalı STK’lara Ziyaret

Makedonyalı STK’lara Ziyaret Öne Çıkarılmış

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından yürütülen "Gençlik Çalışanları İçin Dijital Dönüşüm Fırsatı" projesi dolayısıyla Kuzey Makedonya'da bulunan gönüllülerimiz, Kuzey Makedonya'da faaliyet gösteren çeşitli STK'lara ziyaretlerde bulundu.

Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği proje kapsamında Sivil Toplumda Dijital Dönüşüm Eğitim Müfredatı çalıştayına katılan Anadolu Federasyonu, Bülbülzade Vakfı, BEKAM, REFAR, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi ve Mozaik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Majka İnsani Yardım Derneği Başkanı Lidija Ilijevska, Shtepia Botuese, Nun Derneği Başkanı Bekir Halimi, Axis Vakfı Başkanı Rıfat Sherifi, Köprü Derneği YK Üyesi Kadriye Süleyman ile görüştü.

Kuzey Makedonya’da sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi alan heyet, Bülbülzade Vakfı’nın ve BEKAM’ın yürüttüğü çalışmalardan bahsederek, sivil toplum çalışmalarının her iki ülke açısından önemi hakkında istişarelerde bulundu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • GBB Genel Sekreter Yardımcısı’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mehmet Abdullah Aksoy ve beraberindeki heyet Vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile 7 Ekim Cuma günü bir araya geldi.

  Gerçekleştirilen ziyarette Vakıf çalışmalarımız hakkında bilgiler verilerek faaliyetlerimiz ile ilgili sinevizyonlar izletildi. Daha sonra ilimizde yürütülen çalışmalarla ilgili istişare edilerek; Kadın, aile, eğitim, gençlik ve sosyal hizmetler gibi konular gündem edilerek fikir alışverişi yapıldı. Özellikle aile, kadın ve gençlere yönelik yapılan faaliyetler değerlendirildi.

  Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • Gazze Destek Derneğinden Vakfımıza Ziyaret

  Gazze Destek Derneği G.D.D. Türkiye Koordinatörü Caner Köktaş ve beraberindeki heyet 5 Ekim Çarşamba günü Vakıf merkezimizi ziyaret etti.

  Ziyaret kapsamında Köktaş, Gazze Destek Derneği adına yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. İnsani yardım ve sürdürülebilir eğitim programları, Filistin özelinde hazırlanan destek programları, bölgeye dair istatistiksel raporlar değerlendirildi. Görüşmede Vakıf faaliyetlerimiz ve sürdürülen projeler tanıtıldı.

 • Suriye, Vatandaşlık Onur ve Hakları Derneği Temsilcilerinden Vakfımıza Ziyaret

  Şanlıurfa’da bulunan Suriye Vatandaşlık Onur ve Hakları Derneği temsilcileri Dr. Mervan Nezhan ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi

  1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Dr.Mervan Nezhan ve beraberindeki heyet, Vakfımızda Ortadoğu Medya İletişim Merkezini gezerek yapılan çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

  Toplantıda bu bölgelerin geleceğinin yüzyıllardır yaşayan tüm halkı kuşatacak ve koruyacak stratejik çalışmalara ihtiyaç duyduğunun üzerinde durulurken düşünce kuruluşlarının halkın selam yurduna dönüşmesini sağlayan stratejiler üretmesi gerektiği ifade edildi. Özellikle Suriye’nin kuzey bölgesinde araştırmalar yapan merkezler ve bölgelere yönelik yapılacak eğitim, diyalog ve fikir çalışmaları üzerinde duruldu. Beraber hazırlanması düşünülen raporlar ve çalışmalar hakkında görüşmeler yapıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow