Çarşamba, 28 Eylül 2022
Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi Öğrencileri Gaziantep’i Gezdi

Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi Öğrencileri Gaziantep’i Gezdi Öne Çıkarılmış

Hayata Dokun Yetim Derneği, Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezinde eğitim gören 40 öğrenciyi Gaziantep’te ağırladı.

Öğrencilerin Gaziantep’teki ilk durağı vakıf merkezimizde gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonu oldu. Kahvaltı organizasyonunun ardından gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekiminin ardından otobüsleri ile Gaziantep turuna çıkan öğrenciler Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesini ziyaret etti. Dünyanın birçok bölgesinden gelen farklı türdeki hayvanları gören öğrenciler ilk defa yakından gördükleri hayvan türlerini hayretle izledi.  Daha sonra Gaziantep’teki müzeleri ve tarihi yerleri gezen öğrenciler bu gezide birçok yeni bilgi öğrendi. 

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Hayata Dokun Yetim Derneği’nden Yetim Ailelere Maddi Yardım Desteği

  Hayata Dokun Yetim Derneği’nden Yetim Ailelere eğitim desteği için maddi yardım yapıldı. 

  Vakıfımız bünyesinde faaliyet gösteren Hayata Dokun Derneği tarafından yetim ailelere yönelik öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla maddi yardımda bulundu. 24 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen yardımda 100 yetim aileye maddi destek yardımı yapıldı.

  Hayat Dokun Yetim Derneği yönetim kurulu üyeleri Hatice Sohbet ve Perihan Kaya Yetim ailelerle eğitim yılının başlangıcında eğitim üzerine karşılıklı hasbihal yapıldı. Hasbihalde eğitimin önemi ve gerekliliği hakkında konuşuldu.

  Hasbihal sonrası ailelere eğitim amacıyla maddi yardım desteğinde bulunuldu.

 • Katre Sanat Merkezinde Robotik Kodlama Eğitimi Devam Ediyor

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Katre Sanat Merkezinde Robotik Kodlama eğitimleri devam ediyor.
  Cumartesi günleri eğitimi verilen Robotik kodlama kursunda öğrencilerin, Temel elektronik becerisi, 3d modelleme ve yazılım temel bilgileri öğrenme, Rapor yazma, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) alanlarında kodlama ve programlama becerilerini birleştirip gelişmesini sağlıyor. Aynı zamanda mücadele, sorun çözme, takım duygusu, iş birliği ve azim becerileri de kazandırıyor.
  Bu beceriler ile Teknofest gibi teknoloji yarışmalarına katılım sağlanıyor. Teknofest yarışmasına katılım sağlayan kurs öğrencilerimizin yaptıkları beş projelerden biri sergiye çıkmaya hak kazandı.
  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen atölyelere öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Atölyeler, Bülbülzade Vakfı içerisinde yer alan Katre Sanat Merkezinde ve Evde Karakter Eğitimi sınıflarında yapılıyor.

 • Hayata Dokun Yetim Derneği AÖB ile Bir Araya Geldi

  Hayata Dokun Yetim Derneği ve üniversiteyi yeni kazanan öğrencileri ile AÖB 12 Eylül Pazartesi günü bir araya gelerek hasbihal programı gerçekleştirdi.

  Vakıf merkezimizde gerçekleşen hasbıhal programı, öğrenci kardeşlerimizin kendilerini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra üniversitede okuyan öğrenciler, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak yaşadıkları tecrübeleri paylaştı.

  Programda konuşan Celal Er,” Gideceğiniz yerlerde sadece mazlumun, mağdurun sırtını giydirip, karnını doyurmak değil aynı zamanda zihnine kalbine de dokunmak varsa bir sıkıntısı derdi gidermek gerekiyor ve şu zamanda en önemli şey zamanı düzgün kullanamamak.  Gençlik zamanınızı değerli, planlı ve en güzel şekilde kullanacağınız imkânlar ortaya koymak için elimizden geleni yapmalıyız.”

  Hayata Dokun Yetim Derneğinden Hatice Sohbet,” Zaman o kadar hızlı geçiyor ki okulun verdiği derslerle sınırlı kalmayın. Sadece okuduğunuz bölümde değil, farklı alanlarda da kendinizi geliştirmeye çalışın ve bol bol okuyun. Etrafınızdaki insanlara yardımcı olmaya çalışın.”

  Program öğrencilere hediye verilmesinin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow