Cuma, 08 Aralık 2023
Gönüllülerimiz ile bayramlaştık

Gönüllülerimiz ile bayramlaştık Öne Çıkarılmış

 Vakfımız tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programı; bayramın ikinci günü olan 3 Mayıs Salı günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

 Gerçekleştirilen bayramlaşma programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir yönetim kurulu üyeleri, komisyon üyeleri, gönüllüler ve aileleri katıldı. Programda konuşan Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir bayramlaşma dolayısıyla yaptığı konuşmada, "Bugün burada birçok farklı coğrafyadan arkadaşlarımız var. Göçle gelen arkadaşlarımız bizi dualarına o kadar çok konu edindi ki Yüce Allah bizi bu vesileyle birçok kazadan muhafaza etti. Bizler kimin neden dolayı rızıklandırıldığını bilemeyiz ama kaderi ilahi bizi tarihin bu döneminde, bu şehirde bir araya getirdi. Bu yüzden gerek bu şehrin gerek bu coğrafyanın gerekse bu ülkenin sorunları için el birliği ile çalışmamız gerekiyor. Bayram bunların müzakere edildiği birlikte dertlenildiği yerdir. Bu vakıf ramazan ayı boyunca iftarından sahuruna birçok güzelliğe ev sahipliği yaptı. Hiçbirimizi diğeri, öteki olarak görmedik. Bu güzel aile ortamında bir arada olduğumuz gibi inşallah bu ortamı Azez'e, Halep'e, Şam'a ve Kudüs'e de götürürüz. Bunun için birlikte çalışmamız gerekir. Hiçbirimizin farklılıklarından dolayı ötekileştirilmediği bir dünya için hep birlikte çalışmamız gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen bayramlaşma programında konuşan Minber Şam Derneği temsilcisi Mustafa el Hüseyni, "Hepinizin bayramını kutluyorum. Zalimler bizi yurdumuzdan etse de burada çok güzel arkadaşlıklar kurduk. Bizlerde uyum adına artık bayramlarda Gaziantep yemeklerini yapıyoruz. Yuvarlama ve dolma yemekleri bayramda bizim de sofralarımızı süslemeye başladı. Biz Türk-Suriyeli ayrımı yapmadan insanı insan olduğu için seviyoruz. Tabi ki biz Suriyelilerin bayramları buruk geçiyor ama ben diyorum ki mazlumların zaferi yakındır" ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen bayramlaşma programında konuşan Hayata Dokun Yetim Derneği Başkanı Yunus Atilla Hamallar, “Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla selamlıyor; mübarek Ramazan Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum. Bayramın; ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma programında konuşan Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar, “Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramı’nı doya doya yaşayalım. Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Bayramlaşma programımıza katılan tüm katılımcılarımıza hayırlı ve bereketli bayramlar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından bayramlaşma programına katılanlar duygu ve düşüncelerini ifade ederek katılımcıların bayramını kutladılar. Bayramlaşma programı, katılımcılar ile gerçekleştirilen hasbihal ve edilen duaların ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • GBB Genel Sekreter Yardımcısı’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mehmet Abdullah Aksoy ve beraberindeki heyet Vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile 7 Ekim Cuma günü bir araya geldi.

  Gerçekleştirilen ziyarette Vakıf çalışmalarımız hakkında bilgiler verilerek faaliyetlerimiz ile ilgili sinevizyonlar izletildi. Daha sonra ilimizde yürütülen çalışmalarla ilgili istişare edilerek; Kadın, aile, eğitim, gençlik ve sosyal hizmetler gibi konular gündem edilerek fikir alışverişi yapıldı. Özellikle aile, kadın ve gençlere yönelik yapılan faaliyetler değerlendirildi.

  Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • Gazze Destek Derneğinden Vakfımıza Ziyaret

  Gazze Destek Derneği G.D.D. Türkiye Koordinatörü Caner Köktaş ve beraberindeki heyet 5 Ekim Çarşamba günü Vakıf merkezimizi ziyaret etti.

  Ziyaret kapsamında Köktaş, Gazze Destek Derneği adına yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. İnsani yardım ve sürdürülebilir eğitim programları, Filistin özelinde hazırlanan destek programları, bölgeye dair istatistiksel raporlar değerlendirildi. Görüşmede Vakıf faaliyetlerimiz ve sürdürülen projeler tanıtıldı.

 • Suriye, Vatandaşlık Onur ve Hakları Derneği Temsilcilerinden Vakfımıza Ziyaret

  Şanlıurfa’da bulunan Suriye Vatandaşlık Onur ve Hakları Derneği temsilcileri Dr. Mervan Nezhan ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi

  1 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Dr.Mervan Nezhan ve beraberindeki heyet, Vakfımızda Ortadoğu Medya İletişim Merkezini gezerek yapılan çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

  Toplantıda bu bölgelerin geleceğinin yüzyıllardır yaşayan tüm halkı kuşatacak ve koruyacak stratejik çalışmalara ihtiyaç duyduğunun üzerinde durulurken düşünce kuruluşlarının halkın selam yurduna dönüşmesini sağlayan stratejiler üretmesi gerektiği ifade edildi. Özellikle Suriye’nin kuzey bölgesinde araştırmalar yapan merkezler ve bölgelere yönelik yapılacak eğitim, diyalog ve fikir çalışmaları üzerinde duruldu. Beraber hazırlanması düşünülen raporlar ve çalışmalar hakkında görüşmeler yapıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow