Pazartesi, 27 Haziran 2022
İşrak Gazetesi’nin 149. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 149. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe ve Arapça olarak yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 149. sayısı çıktı. Pandemi döneminde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Subhi Dusiki’ye manşetten veda ediliyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki’ye kendi köşesinden veda edildi. Bunun yanı sıra bu gazetenin bu sayısında Ali Muhammed ŞERİF ‘‘Oruç Özgürlüktür”, Yahya El Hatip, “Umuyoruz ki Ramazan Gelir. Biz ve halkımız düşmanlara karşı zaferimizi kutlarken zalimleri düşüşünü görürüz”, Bessem Şelebi Devrim olay gününde değil bilakis karar günüde başlamıştır”, Taha Kılıç, “Kudüs’ü Adımlarken”, Yasin AKTAY “Hepimizi ‘yabancı’ kılmış bir dünyada mülteci olmak”, Burhanettin Duran, “Diplomaside Yeni Paradigma” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

 

İşrak Gazetesi’nin 149. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın

 

 

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow