Pazartesi, 27 Haziran 2022
AZEZ AKM’de “Başarı Öyküleri Olan Yaratıcı Kadınlar” konuşuldu

AZEZ AKM’de “Başarı Öyküleri Olan Yaratıcı Kadınlar” konuşuldu Öne Çıkarılmış

Suriye’deki Anadolu Kültür Merkezleri’nde düzenlenen seminerler kuşağı her hafta farklı bir konu ve konuğun katılımıyla devam ediyor. Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel olarak düzenlenen seminerde bölgedeki kadınlar ve merkezde eğitim gören kız öğrencilerimize yönelik, “Başarı Öyküleri Olan Yaratıcı Kadınlar” konusu işlendi. 8 Mart Salı günü düzenlenen seminere Zeynep Süleymen konuşmacı olarak katıldı.


Azez Anadolu Kültür Merkezi’nde Kadınlar Günü vesilesiyle kadınları ve toplumdaki aktif rollerini onurlandıran bir şenlik düzenlendi. Açılış konuşması ve kadınların yaşamdaki çabalarını somutlaştıran sessiz bir tiyatro oyunuyla Başlayan etkinlikte, “Başarı öyküleri olan yaratıcı kadınlar” konulu seminer düzenlendi. Etkinlik sonrası konuşmacılara hediye takdimlerinde bulunuldu.
Düzenlenen seminerde, “Öğrencileri destekleme”, “Öğrencileri doğru yönlendirme”, “Unutmamak için doğru çalışma yöntemleri ve doğru teknik”, “Ders çalışmak için zaman nasıl kullanılır” ve “Öğrencileri çalışmaya ve sebat etmeye teşvik etmek için üniversite hayatına basitleştirilmiş bir genel bakış” konuları işlenirken, Suriye'nin kuzeyinde bulunan üniversiteler hakkında da kısa bilgiler verildi.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow