Bu sayfayı yazdır
İşrak Gazetesi’nin 145. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 145. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe ve Arapça olarak yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 145. sayısı çıktı. Pandemi döneminde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında “Din ve Siyaset İlişkisi” ele alınmış.

Gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Avrupa Birliği stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor” demeci yer alıyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Türkiye’ye Geri Dönmek”, Ali Muhammed ŞERİF “Devlet İnsanın Fikridir”, Cihad Al ASMAR “Suriye’nin Hansası: Vatanlar özgürleriyle daraldığında”, Mehmet ACET “ABD’den Yunanistan için kötü, Türkiye için güzel haber” Yasin AKTAY “Yeni yılda memleketimden İslamofobi manzaraları”, Taha KILINÇ “Eymen’in mektubu” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler