Bu sayfayı yazdır
İşrak Gazetesi’nin 144. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 144. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde; Türkçe ve Arapça olarak yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 144. sayısı çıktı. Pandemi döneminde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında İşrak Gazetesi'nin 6. yılına vurgu yapılarak “6 Şeffaf Yıl” manşeti atılmış.

Gazetenin ikinci sayfasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin telefonda görüştü” haberi ile ülke ve dünya gündeminden diğer haberler yer alıyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “İşrak Gazetesi Işık Saçıyor... İlk Yayınlanmasından Bu Yana Altı Yıl”, Ahmed Mazhar SAADU “İdlib’e yönelik sistematik saldırılar, Mevsimler boyunca devam ediyor”, Dr. Muataz Muhammed ZAİN “İbrahimî dinler: Siyasi Bid’at”, Mehmet ACET “Turkovac’ın mucidi Aykut Hoca ile yerli aşının başarı hikâyesini konuştuk” Yasin AKTAY “Üniversitelerimiz cahiliye yuvası haline gelirse, kim tutar İslamofobiyi?”, Taha KILINÇ “Kazak raporu” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok etkinlik ve habere de yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 144. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler