Cuma, 08 Aralık 2023
Katre Sanat Merkezi Güz Dönemi Kursları Devam Ediyor

Katre Sanat Merkezi Güz Dönemi Kursları Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Katre Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Piyano, Bağlama, Gitar, Keman, Robotik Kodlama ve Akıl Oyunları alanlarındaki güz dönemi kursları hafta içi ve hafta sonu grupları ile devam ediyor.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Kurslar, Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içinde bulunan Katre Sanat Merkezi ve BEKAM binasında yapılıyor.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Ortadoğu Medya Akademi Kurs Kayıtları Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından düzenlenen “Ortadoğu Medya Akademi” kurs kayıtları başladı.

  “Ortadoğu Medya Akademi Projesi” kapsamında; Fotoğrafçılık, Kameramanlık, Muhabirlik, Kurgu-Montaj, Metin Yazarlığı kursları başladı. 5 dalda yapılan kurslarda ücretsiz olarak 6 ay eğitim verilecek. Eğitim verecek olan hocalarımız Fotoğraf ve Kamera: HKU Öğrt. Gör. M. Fatih Eminoğlu, Metin Yazarlığı/Senaryo: Dr. Öğr. Üyesi Deniz Telek, Kurgu/Montaj: Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Eyup Koçaslan, Muhabirlik: Şafak Radyo Muhabiri Adil Yeter derslere girecek. 6 aylık eğitimin beş ay teorik bir ay pratik şeklinde olacak.

  6 ayın sonunda alanında yetkin sektöre yetişmiş eleman kazandırılarak istihdama katkı sağlanacak.

  Son kayıt Başvuru 19 Eylül

  Başvuru için tıklayınız

 • Gençlik Çalışanları için Dijital Dönüşüm Fırsatı Proje Toplantılarının 2.si yapıldı

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından gerçekleştirilen Erasmus + KA210 programı kapsamında yürütülen Gençlik Çalışanlarına Yönelik Dijital Dönüşüm Fırsatı projemizin Makedonya toplantıları tamamlandı.

  Toplantılar BEKAM temsilcileri, Majka İnsani Yardım Derneği temsilcileri ve vakıf gönüllülerimizin katılımıyla Makedonya’nın Kumanovo şehrinde gerçekleştirildi. İlk gün bir önceki toplantının değerlendirilmesi ile başlayan toplantı “Gençlik çalışanları için Dijital Dönüşüm Eğitim müfredatı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar” adlı bölüm ile devam etti. Proje toplantısında bir sunum yapan İstanbul İbn Haldun Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Kaplan dijital dönüşümün STK’lar açısından büyük önem arz ettiğine değinerek, “Dijital ortamlarda birçok bilgiye erişmek mümkün. Burada büyük bir bilgi yığını var. Fakat bu bilgileri nasıl analiz edeceğimizi bilmek çok daha büyük bir öneme sahip. Bu açıdan Gençlik Çalışanlarına Yönelik Dijital Dönüşüm Fırsatı projesinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Sunumun ardından konuşan Majka İnsani Yardım Derneği Başkanı Lidija Ilijevska, “Bu sunum nereden başlamamız gerektiğiyle ilgili bize oldukça faydalı fikirler verdi. Artık bu toplantıların ardında neler yapmamız gerektiğini, hangi yolu izlememiz gerektiğin çok daha iyi biliyoruz. Herkes bu dijitalleşme sürecinin içine girmemiz gerektiğinin farkındayız. Çünkü değişen dünya bizi buna mecbur kılıyor. Biz de bu proje ile STK’ların Dijital Dönüşüme entegre olması için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı. Yapılan sunum ve konuşmaların ardından Kumanovo Şehir Merkezi’ne gezi gerçekleştirildi.
  Toplantının ikinci günü “Dijital Dönüşüm Bağlamında Kurumsal Kapasite Geliştirme” adlı workshop ile başladı. Yapılan Workshop’ta toplantıya katılan gönüllüler proje hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Workshop’un ardından Cokino Doğal Gözetim Merkezi ziyaret edildi. Düzenlen gezinin ardından Majka İnsani Yardım Derneği ofisi ziyaret edilerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
  Toplantının 3. günü Majka İnsani Yardım Derneği Başkanı Lidija Ilijevska ve Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu tarafından yapılan “Değerlendirme ve Kapanış” konulu sunumlarıyla başladı. Sunumun ardından toplantının workshop bölümüne geçildi. Workshop bölümünde bu konuda STK’ların yapması gereken çalışmalar hakkında soru cevap ve fikir alışverişi gerçekleştirildi.
  Proje toplantılarının 4. gününde, Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği proje kapsamında Sivil Toplumda Dijital Dönüşüm Eğitim Müfredatı çalıştayına katılan Anadolu Federasyonu, Bülbülzade Vakfı, BEKAM, REFAR, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi ve Mozaik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Majka İnsani Yardım Derneği Başkanı Lidija Ilijevska, Shtepia Botuese, Nun Derneği Başkanı Bekir Halimi, Axis Vakfı Başkanı Rıfat Sherifi, Köprü Derneği YK Üyesi Kadriye Süleyman ile görüştü. Kuzey Makedonya’da sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi alan heyet, Bülbülzade Vakfı’nın ve BEKAM’ın yürüttüğü çalışmalardan bahsederek, sivil toplum çalışmalarının her iki ülke açısından önemi hakkında istişarelerde bulundu. Gerçekleştirilen kurum ziyaretlerinin ardından Makedonya’nın 8. büyük şehri olan Ohri’ye kültürel gezi düzenlendi.
  Türkiye ve Makedonya da gerçekleştirilen toplantıların sonunda projenin raporlama ve müfredat oluşturma aşamasına geçildi.

 • Re (Yol) Belgeseli Sezonun Son Bölümü ile TRT Kürdi’de

  Vakfımız bünyesindeki Ortadoğu Medya tarafından çekilen, Suriyeli mültecilerin hayat hikayesinin anlatıldığı “RE” (YOL) belgeseli sezonun bölümü ile Cuma günü saat 20:15’de TRT Kürdi ekranlarında olacak.

  Ortadoğu Medya tarafından Suriye ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde çekilen ve TRT Kürdi’de yayınlanan “Re” (Yol) belgeseli başarılı bir sezonu geride bıraktı. Suriye iç savaşının derinliklerine ışık tutarak hiç anlatılmamış hikayeler ile evlerinize konuk olan program, Suriye Kürtlerinin savaş öncesi, savaş sırasında ve savaşın ardından yaşantılarını konu edindi. Her Perşembe saat 22’de TRT Kürdi’de, savaş öncesi Suriye’de yaşayan, toplumun farklı kesimlerinden insanların hayat hikayeleri ile evlerinize konuk olan program yarın akşam yayınlanacak olan sezonun son bölümüyle başarılı bir sezonu geride bırakıyor.

   

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow