Cuma, 23 Şubat 2024
Kurtuluş Ormanımızda Badem Hasadı Başladı

Kurtuluş Ormanımızda Badem Hasadı Başladı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında badem hasadı başladı.

Gaziantep-Kahramanmaraş karayolunun 32. km’sinde 250 dönüm arazi üzerinde bulunan Bülbülzade Kurtuluş Ormanı’nda uzun geçen bakım çalışmalarının ardından badem hasadı başladı.

Çalışanlar tarafından hasat edilen bademlerin satışından elde edilen gelir vakıf çalışmalarında kullanılacak.

Tamamen doğal ortamda organik olarak yetiştirilen bademin faydaları saymakla bitmiyor. Yüksek besin değeri ihtiva eden badem; E vitamini, kalsiyum, fosfor, demir ve magnezyum açısından zengin bir kaynaktır. Ayrıca, çinko, selenyum, bakır ve B3 vitamini içerir. Diğer bütün türleriyle karşılaştırıldığında besin değerleri ve faydalı bileşenleri ile ön plana çıkmaktadır.

Kabuklu ve kabuksuz olarak satışa sunulan badem satışıyla ilgili detaylı bilgi almak için: 0537 492 46 48 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kurtuluş Ormanımızdan Yaz Manzaraları

  Vakfımızın 2008 yılında çalışmalarına başladığı Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı yazın gelmesiyle birlikte güzel manzaralar oluşturdu. Bugüne kadar 35 bin adet fidan dikilen Kurtuluş Ormanı’nda fidanlar yetişip ağaç oldu ve meyve vermeye başladı.

  Kurtuluş savaşı yıllarında Fransızlarla ilk çatışmaların yaşandığı yerde kurulan Kurtuluş Ormanında dikilen fidanlar o çatışmalarda şehit olan yiğit vatan evlatlarına atfedildi. Gaziantep-Kahramanmaraş yolunun 35. kilometresinde bulunan ve 250 dönüm arazi üzerinde ülkemize kazandırılan Kurtuluş Ormanında; çam, badem, ceviz, zeytin, üzüm gibi 20’yi aşkın meyve ve sebze çeşidi yer alıyor.

  ‘Neslin Islahı, Arzın İmarı’ ilkesince bakımları yapılan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı’nda gelinen son noktayı görmeniz açısından çektiğimiz fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

    

 • Kurtuluş Ormanımızdan Sonbahar Manzaraları

  Vakfımız tarafından 2008 yılında çalışmalarına başlanan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman'ında bugüne kadar 35 bin adet fidan dikildi ve fidanlar yetişip ağaç oldu.

  Kurtuluş savaşında yıllarında Fransızlarla ilk çatışmaların yaşandığı yerde kurulan Kurtuluş Ormanında dikilen fidanlar o çatışmalarda şehit olan yiğitlere atfedildi.

  Gaziantep-Kahramanmaraş yolunun 35. Kilometresinde bulunan ve 250 dönüm arazi üzerinde ülkemize kazandırılan Kurtuluş Ormanında; çam, badem, ceviz, zeytin, üzüm gibi birçok ağaç çeşidi yer alıyor.

  ‘Neslin Islahı, Arzın İmarı’ ilkesince yeşertilen ve bakımları yapılan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında gelinen son noktayı görmeniz açısından çektiğimiz fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

 • Kurtuluş Ormanımızdan Bahar Manzaraları

  Bülbülzade Vakfı tarafından 2008 yılında çalışmalarına başlanan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman'ında bugüne kadar 35 bin adet fidanın dikimi yapıldı. Kurtuluş savaşında Fransızlarla ilk çatışmaların yaşandığı yerde kurulan Kurtuluş Ormanında dikilen fidanlar şehitlere atfedildi.

  Gaziantep-Kahramanmaraş yolunun 35. kilometresinde 250 dönüm arazi üzerinde ülkemize kazandırılan Kurtuluş Ormanında; çam, badem, nar, ceviz, zeytin, üzüm gibi birçok ağaç çeşidi bulunuyor.

  ‘Neslin Islahı, Arzın İmarı’ ilkesince yeşertilen ve bakımları yapılan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında gelinen son noktayı görmeniz için çektiğimiz fotoğrafları sizler için derledik.

1 Response Found

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow