Cuma, 20 Mayıs 2022
EKE Yaz Dönemi Etkinlikleri Devam Ediyor

EKE Yaz Dönemi Etkinlikleri Devam Ediyor Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) komisyonu tarafından 4-6 yaş ve 7-9 yaş gruplarındaki çocuklara yönelik olarak yapılan yaz dönemi etkinlikleri devam ediyor.

EKE tarafından 03 Temmuz – 07 Ağustos tarihleri arasında hafta sonları Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nde yapılan etkinliklere çok sayıda çocuk katılıyor. Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Adab-ı Muaşeret, Peygamber Kıssaları, Müslüman Bilim İnsanları, Masal Atölyesi, Akıl Oyunları, Drama, Satranç, Ebru, Müzik, Spor gibi birçok dersin yer aldığı etkinliklerde çocuklar hem eğleniyor hem de öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • AKM’lerde Eğlenceli Etkinlikler Devam Ediyor

  Gaziantep’te vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Gazikent, Düztepe ve Narlıtepe Anadolu Kültür Merkezinde Suriye Koordinasyon Birimi, Ortaöğretim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu ve Anadolu Öğrenci Birliği Üniversite teşkilatı tarafından öğrencilere yönelik bir çok eğlenceli program gerçekleştiriliyor.

  Gerçekleştirilen programlarda Yüz Boyama, Saksı Çiçek Ekimi, Drama, Masal Anlatma ve Bilgi Yarışması gibi etkinlikler yapılıyor. Çocukların eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadığı programlarda müzik eşliğinde toplu oyunlar oynanıyor.

   

 • EKE Komisyonu Çocuklara Ramazan Sevincini Aşılıyor

  Vakfımız bünyesinde faaliyet gösteren Evde Karakter Eğitimi komisyonu tarafından çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi.
  Vakfımız bünyesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Evde Karakter Eğitimi Komisyonu (EKE) çocuklara Ramazan sevincini ve bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği etkinliklerine devam ediyor. EKE Komisyonu çocuklara ramazan bilinci aşılamak adıyla yaptığı çalışmalar kapsamında çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programı çocuklar tarafından okunan dualarla başladı. Ezanın okunmasıyla oruçlarını açan çocuklar daha sonra oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirdi. Daha sonra hep beraber akşam namazı kılan çocuklar düzenlenen Karagöz-Hacivat gölge oyunu gösterisiyle geçmişteki ramazanların tadına vardı.

 • EKE Etkinliklerinde Çocuklar Eğlenerek Öğreniyor

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından 4-9 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak yapılan etkinlikler devam ediyor.

  Her hafta Cumartesi günleri Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nde yapılan etkinliklere yaklaşık 40 öğrenci katılıyor. Etkinliklerde Kur’an-ı Kerim eğitimi, değerler eğitimi, İngilizce oyun atölyesi, masal atölyesi yer alıyor. Uzman eğitimciler tarafından koordine edilen etkinliklerde çocuklar hem eğleniyor hem de öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow